Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megmart a macska. Mit tegyek?

Megmart a macska. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adtam neki jutalomfalatot, a kezemből evett, de véletlenül megharapta az ujjam, jó mélyre belevájta a fogait, vérzett utána. Fertőtlenítettem ilyen jódos izével, ami amúgy tavaly nyáron lejárt, de nem találtam mást itthon. Mennem kell tetanuszra? Vagy azt csak akkor kell ha kutya harap meg? Kivel lehet beadatni? A háziorvos délután rendel csak, és úgy tudom ezt minél előbb be kell adatni. Vagy hagyjam, nem veszélyes?

2021. nov. 18. 07:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért megéri kezet mosni, a macska harapásba az apróbb testű állatok hiába menekülnek el, később belehalnak a fertőzésbe, lásd énekesmadarak. Elég egy nagyon apró sérülés, amit a madáron nem látsz, ha belejut a nyál, akkor nagy az esély rá, hogy antibiotikum nélkül helló.


Ugyanakkor a macska a fenekétől kezdve mindent összenyal aztán meg harapdálja a kezedet. Érdemes szem előtt tartani ezt is.

2021. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

Ha megmostad, fertőtlenítetted semmi bajod nem lesz, főleg hogy egy rendben tartott állatról beszélünk nem egy kóbor macskáról.

(A rosszindulatú kommentelőkre ne figyelj, valószínűleg nem kedvelik az állatokat vagy macskákat.)


Állatorvos

2021. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8. vagyok, csókoltatom a lepontozókat. Van ismerősöm, aki egy lakásban tartott macska harapása után bő fél évig járt orvostól orvosig, mire újra be tudta hajlítani az érintett ujját. De azért természetesen nézzünk mindenkit hülyének és rosszindulatúnak, mert itt az a szokás, tudom.
2021. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

#12


Hát ahhoz képest, hogy állatorvos vagy 50% körüli a helyes válaszadási arányod.


Valamit ezen az oldalon nagyon nem jól csinálsz.

2021. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14


Persze, hogy nem. Oltáspárti vagyok. Gondolom ezzel mindent elmondtam.

Itt a gyakorin rengeteg a tanult ember, szakértők hada áll rendelkezésre. Igaz, csak 8 általánossal, egy mondatot képtelenek leírni helyesen, de ilyen apróságokra nem adunk itt..



#13

Természetesen neha elofordul sebfertozes ismerősi körökben feltétlenül. Baromi ritka.

2021. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azt hogy viselte a macsek, amikor lefertőtlenítetted a jódos izével? A mienk a vizet is utálja.
2021. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15


Oké, így már értelek. Mellesleg Én is 3 oltást kaptam, innen is üdvözöllek az interneten keresztül.

2021. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!