Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megmart a macska. Mit tegyek?

Megmart a macska. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adtam neki jutalomfalatot, a kezemből evett, de véletlenül megharapta az ujjam, jó mélyre belevájta a fogait, vérzett utána. Fertőtlenítettem ilyen jódos izével, ami amúgy tavaly nyáron lejárt, de nem találtam mást itthon. Mennem kell tetanuszra? Vagy azt csak akkor kell ha kutya harap meg? Kivel lehet beadatni? A háziorvos délután rendel csak, és úgy tudom ezt minél előbb be kell adatni. Vagy hagyjam, nem veszélyes?

2021. nov. 18. 07:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Igazából vicces, hogy ennyire aggódsz és egyből mennél orvoshoz, de a macskánál nem aggódtál ennyire és nincs beoltva a leírás alapján.

Szerintem felesleges ezzel menni tovább, fertőtlenítsd le még párszor, viszont a cicát érdemes lenne az ajánlott oltásokkal évente megkínálni.

2021. nov. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Én szoktam játszani a cicáimmal, van amelyik elég agresszívan "játszik" harap, karmol és volt, hogy mélyen megharapott. (Azóta már finomabban játszik). Lekezeltem betadinnal és nem volt bajom tőle. De jobb, ha figyeled magadat, mert gyulladást okozhat helyben, ahol harapott.
2021. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Jaja, szerintem is inkább a macska miatt aggódjon, hisz ő csak egy ember. Leírtátok az értelmi szintetek.
2021. nov. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

3# nem azt írtam, hogy a macska miatt aggódjon, hanem hogyha be lett volna oltva, akkor nem kellene aggódni harapásnál, elég lenne a fertőtlenítés.

Persze a rendszeres fereghajtas is kell még az oltason felül, hogy tuti ne legyen gond.. Gondolom erre is luxus költeni.

2021. nov. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Betadin legyen otthon mindig.


Ugyanakkor a macskát érdemes lenne rendszeresen oltatni. Pl. a veszettség védőoltás nélkül 100%-ban halálos kimenetelű fertőzés.

2021. nov. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Megkapta az oltásokat! És egyáltalán nem spórolok a macskán, bolhairtót és féreghajtót is rendszeresen kap. Tehát ha be van oltva, nem lehet bajom?
2021. nov. 18. 07:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem
2021. nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
De, attól még csúnyán begyulladhat. Vagy ha mondjuk ideget vagy izmot ért a harapás, az is károsodhat.
2021. nov. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Semmi bajod nem lessz ha jol kimostad a sebet csak ha veszett a macskad arra meg kicsi az esely.
2021. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Engem annyiszor karmolt már meg macska, hogy szerintem a tetanuszra is immunis lennék. Rengeteget játszunk együtt, szereti elkapni a kezemet és játszani vele, szóval mindig van rajtam pár karmolás. Szappannal megmosom, aztán annyi. Semmi bajom nem lett még.
2021. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!