Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epilepsziásként, post-covid...

Epilepsziásként, post-covid szindrómával, gyerekvállalás előtt bemeritek oltatni magatokat? Ha igen, melyik oltással?

Figyelt kérdés

- Tünetmentes epilepsziás vagyok, gyógyszert szedek.

- Post-covid szindrómám van.

- Nemsokára gyereket szeretnénk (1-2 év).

- Orvossal még nem konzultáltam.

- Félek, hogy a betegség esetleg felerősödik, illetve a gyerekvállalást hogyan befolyásolja.


Tapasztalatok és hasonló cipőben járók véleménye érdekelne!


Előre is köszönöm!



2021. nov. 26. 11:03
A kérdező szavazást indított:
Pfizer
Moderna
Sinopharm
Janseen
Astra
Sputnik
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Be, Pfizer.
2021. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Legfeljebb utána nem leszel tünetmentes...


Örülnék, hogy ez van, nem hogy önként belepiszkáljak a szervezetem működésébe.

2021. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
milyen post covidod van? nekem autoimmunt indított be, most a reumatológus kifejezetten ajánlotta az oltást, mert tapasztalat szerint segít a post covidon. Én is hezitálok, de már inkább a felvétel felé hajlok.
2021. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2:

Na ez az, alapból nem szeretnék, de sajnos úgy néz ki, hogy kötelező lesz a munkahelyemen. :(

Az epilepszia gyógyszerem nagyon jó, karban van tartva a betegség, éppen ezért félek, hogy nehogy keresztbe tegyen neki az oltás.

#3:

Nagyon kalapál a szívem, felmegy a vérnyomásom, szédülök, görcsöl a hasam, ver a víz, ráz a hideg, kapkodom a levegőt... Ez mind kb egyszerre.

2021. nov. 26. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
És kezelnek a post coviddal? Nekem medrolt kellett szedni, már csökkenő dózisban kapom, de nagyon brutál volt. Konkrétan lemerevedett a kezemen két ujjam, olyan gyulladást indított be. Hármas vagyok.
2021. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Nem kezelnek. A házi- és az üzemorvos is azt mondta, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, majdcsak elmúlik. Amúgy már egyre ritkábban lép fel ez a tünetegyüttes, mint pl a tavasszal, de még előfordul.
2021. nov. 26. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Epilepsziás vagyok (bár évek óta tünetmentes), nekem azt mondták, hogy Modernát vagy Pfizert kaphatok. Az utóbbiból van bennem már három adag, semmi gondot nem okozott.
2021. nov. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!