Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy kenőccsel rendbe jön az...

Egy kenőccsel rendbe jön az orrom?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1,5 hónapja orr fújáskor vért fújok az orromból. Mindig is a számon vettem levegőt, nem tudni miért, az orromon keresztül nem jut be elegendő. Viszont jelenleg annyira tele van az orrom hogy időnként az orr fújás is nehéz, percekig, teli tüdőből ha fújom csak nagynehezen sikerül. De vannak napok amikor könnyebb mert nincs eldugulva, hanem folyik mint amikor náthás az ember. Tegnap előttre volt időpontom orr gégészetre, minimum 1 hónapot vártam erre, mert a doktorka közben szabira ment és új időpontot kellett kérjek. Ott annyival le lettem rendezve hogy sebes belül, kenegessem. Azt hogy mitől keletkezett arra nem kaptam választ.
2021. nov. 28. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Röntgent vagy ct-t kellene csinálni, mert ezt okozhatja akár polip vagy ciszta is. Nem a sebeket, hanem, hogy el van dugulva.. Sajnos tapasztalatból mondom, évekig kínlodtam ezzel.
2021. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A doki nem küldött tovább... Megnézte az orromat belülről, megállapította hogy sebes, elmondta hogy milyen kenőcsöt váltsak ki, és ennyi. Nem kenegettem eddig sem semmivel (lehet kellett volna), és orr sprayt sem használtam. Van egy ismerősöm aki teljesen rászokott és függő már. :/ A polip/ciszta mitől alakulhat ki? Az hogy 90 %-ban vért fújok, nem vesztek úgymond sok vért egy idő után?
2021. nov. 28. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:
A polip a nyálkahártya elburjánzását jelenti. Jóindulatú daganat. De állandó dugulást más is okozhat. Ki kell vizsgáltatni.
2021. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen orrsprayt írt fel? Mert a szteroidos, ami vényköteles, arrs nem mehet rászokni, az nem olyan, mint a sima
2021. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Mindegy milyen spré, mindre rálehet nagyon hamar szokni.
2021. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem mindegy. Ha nem értesz hozzá, akkor minek szólsz hozzá?
2021. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rinopanteinát javasolta. Krémbe és sprayben is elérhető.
2021. nov. 28. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!