Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy működik most a táppénzre...

Hogy működik most a táppénzre menetel?

Figyelt kérdés
Valamikor még a covid előtti évben voltam utoljára táppénzen, azóta nem. Már hetek óta tervezem, hogy el kéne mennem, mert lassan teljesen kiégek a melótól (még meg sem csinálok egy rám bízott feladatot, de máris van helyette másik két feladat). Elegem van. Van két nem közvetlen kollégám, az egyik 3 hétig volt táppénzen, dolgozhattam helyette (is). Most, hogy jön a karácsony egyre jobban azt érzem, hogy szeretnék megpihenni, lenyugodni és egy kicsit kiszakadni abból, hogy mindig másoknak ugrálok. Mi most a menete annak, hogy táppénzre menjek? Fel kell hívni a háziorvost? Vagy be lehet menni a rendelőbe? Ha ezt elmondom neki, hogy kimerült vagyok fel tud venni táppénzre?

2021. nov. 29. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Már hetek óta tervezem, hogy el kéne mennem


Hát nem így.

2021. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Van akinek normális a háziorvosa és ez miatt simán kiír egy hétre. De szerintem ilyen kiégésnél nem elég az egy hét. Az a kérdés milyen a te háziorvosod, mert van aki nem ilyen. Ha jó fej, hívd fel, mond el neki. Ha nem jó fej akkor szimulálj valami léguti dolgot, akkor végképp nem mehetsz be. Mindenképp első körben telefon és majd eldönti bekell e menned. De egészségesként nem célszerű amúgy sem betegek közé menned.
2021. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fel kell hívni, most nem menj be.
2021. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Ezt úgy hívják táppénzcsalás.
2021. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

4

Nem biztos. Nekem is volt már olyan hogy kegyetlenül kimerültem és itt nem a 3 hetes hajtást értem. Hónapokat. Olyan gyenge lettem, kimerült mindenem fájt. Elmentem a háziorvoshoz és elmondtam mi a bajom. Kiírt , elküldött vérvételre stb.. szerintem ez nem csalás, a mentális egészségemet fenyegette. Ha kicsit köhögök vagy fáj a torkom nem megyek táppénzre. Te ezzel lehet igen.

2021. nov. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pontosan így vagyok én is, ahogy az #5-ös leírta. Szeptember egy elég kemény időszak volt, de bírtam, holott 2 kolléga is hetekre kidőlt (nem covid, csak elmentek tp-re). Úgy volt, hogy októbertől már nem lesz ennyi feladat, hát lett. Egyszerűen nincs egy lélegzetvételnyi időm se. Mostanra odáig jutottam kimerültségben, hogy 2 hete csak altatóval alszom hétköznap, mert nem képes kikapcsolni az agyam, este is pörgök, hogy mit kell csináljak holnap, reggel meg olyan fáradt vagyok, hogy délelőtt komoly megerőltetés a létezés is. Egyre többet hibázok a munkában is, érzem magamon, hogy kellene a pihenés. Nem szeretnék karácsonyra kidőlni.
2021. nov. 30. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Telefonálj be, azt kène tudni,hogy milyen a dokid, ha jófej mond meg az őszintét,hogy idegileg ki vagy merülve, kéne egy kis pihenés, nekem 3 hetet kíírt egyszer, csak kérte, hogy ésszel legyek a 3 hét alatt, ne nyaraljak ilyenek, mondtam,hogy otthon akarok lenni, pihenni ne aggódjon.
2021. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És ez nem csalás, van idegi kimerültsèg, kiègés, lehet ezzel tp-n lenni, létezik mentàlis betegség is, nyugati orszàgokban fèl èvet kivehetsz pihenni, mivel az ember 40-45 évet dolgozik, aki ezt kimerültség, kiégés nélkül vègig tudja csinàlni az robot.
2021. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Erre találták ki, kapaszkodjatok meg a szabadságot és a fizetés nélküli szabadságot.
2021. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudjatok róla...

[link]

2021. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!