Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csütörtökön elmentem táppénzre...

Csütörtökön elmentem táppénzre, az orvos azt mondta csak kedden menjek vissza, így lett 6 nap táppénzes napom, viszont szombat vasárnap nem volt munkanap nekünk, de még is bele számolják, ez most hogy?

Figyelt kérdés
Értem én hogy az orvos így írta ki, de ha egyszer hétvégén nincs munka, és arra nem jár fizetés akkor hogy számíthat annak?
2021. dec. 16. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól hogy hétvége van és nem dolgozol, attól még munkaviszonyod van, ami folyamatos.
2021. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az orvos kiírja, a bérszámfejtő meg kiszámolja mire mi jár. Ne agyalj rajta.
2021. dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 Mert hétvégén is beteg voltál.

2. Ez a szabály. Ne foglalkozz vele.

2021. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó csak ezen a 2 napon múlott egy kis 50 ezres karácsonyi bónusz. 😁 Kicsit kakául esik hogy egy szombat vasárnap miatt nem kapom meg amire alapból nem is kaptam pénzt és nem is kellett dolgozni.
2021. dec. 16. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mert nem munkáltató adja a táppénzt,hanem a TB.Tehát minden napra kapsz pénzt.

Majd mikor nyugdijba mész,ezeket a napokat levonja ledolgozott napokból.

2021. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es

Ha úgyse kell dolgozni hétvégén és úgyse kapsz érte bért, akkor mi alapján lenne a bónusznál megkülönböztetési alap? Más se dolgozott nálatok azon a hétvégén, ahogy te sem.

A számolás meg azért így van, mert az emberek negyede eleve össze-vissza dolgozik, műszakozik, ezért úgy találták ki, hogy a táppénznél ezzel nem p.csölnek, az fut, ahogy jönnek a napok egymás után.

2021. dec. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha akarnak adni bónust adnak, ha nem akarnak nem adnak. Ezt te sem hiszed hogy ez miatt a táppénz miatt nem kapsz. Ha nem kapsz az más miatt lesz, és akár meg is lehet kérdezni
2021. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!