Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrésen kimutatják a...

Tüdőszűrésen kimutatják a covid szövődményeket?

Figyelt kérdés

Átestem a covidon, ez a 4. hét, még mindig köhögök, de pár napja fáj a mellkasom, nem egypontba, hanem mindig máshol. Elmentem természetesen háziorvoshoz, sztetoszkóppal nem hallott semmit, így nem indokolt további vizsgálat, kaptam köptetőt és ennyi. Viszont a mellkasom eléggé fáj ami nem hagy nyugodni persze lehet csak a köhögéstől, bár az is 4 hete tart, gondolom nem normális.

40 év alatt csak beutaloval lehet menni tüdőgyógyászatra itt, viszont tüdőszűrést csinálnak 1700 Ft-ért, amit a munkához szoktak kérni. Van értelme? Kimutat bármit is? Gondolom egy vérrögöt nem, de a tüdőgyulladast talán?

Néztem a poszt covid kivizsgálásokat magánban 70-100 000, szóval nem olcsó, ha más mód nem fizetnék ki annyit.



2022. jan. 4. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A köhögés lassan múlik el.
2022. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem másfél hónap volt mire elkezdtem jobban lenni a covidtól, szóval szerintem normális ebben az esetben.


27 éves vagyok, szóval még egy fiatal szervezetben is huzamosabb ideig ottlehet.

2022. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köhögés kevésbé érdekel, persze zavar nyilván, de már megszoktam, de az újonnan jelentkező mellkasi fájdalom már, azért zavar.
2022. jan. 4. 11:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Én november közepén lettem kovidos azóta is köhögök, nem fáj szerencsére sehol, de többen is jelezték kollégák, hogy csúnyán köhögök. Gondolom a kovid miatt van, majd remélem elmúlik.
2022. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mellkasi fájdalommal meg szerintem kéne foglalkozniuk az orvosoknak!
2022. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy tüdőszűrés szerintem kimutstja,ha tüdőgyulladásod van,vagy van elváltozás a tüdőn.

Szóval sztm bőven megéri az 1700ft,max.megnyugszol.

Egy ekg-t,szívultrahangot is lehet érdemes lenne csináltatnod,elvileg van tb alapon.

A mellkasfájdalmat ne hagyd annyiban!

2022. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyen esetben felesleges a tüdőszűrés, normál mellkas röntgen kell, lehetőleg 2 irányú, de jobb ezt post covid ellátásban igénybe venni, kezelni is kell, lehetőleg pulmonológus szakorvosnak kell ezt látnia.
2022. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a mellkasfájás nekem is vissza-, visszatér. Akár egy napon belül is váltakozik, hogy makkegészségesnek érzem magam vagy épp nem túl jól. Olyankor hurutus is a tüdőm, amikor jön a mellkasnyomás, aztán amikor nem érzem, nem is nagyon köhögök. Pont egy hónapja kaptam el a covidot.

Nem mentem ezzel orvoshoz, azért ha még egy hónap múlva is így lesz, ráveszem magam egy kivizsgálásra. Most elkezdtem dolgozni, abban bízok, hogy el is tereli a figyelmemet róla. Néha biztos, hogy mentálisan is előjön bennem. Pl. valamelyik este fájt a lábam majdnem annyira, mint amikor a betegség elején voltam, az első 2 napban. De időnként ez nekem szokott lenni, de annyira ráparáztam, mert pont aznap este a gyereknek is fájt a lába és majdnem egyszerre lettünk covidosak, aludni is alig tudtam a gondolattól, hogy mit okoz utólag ez a covid bennünk. Másnaptól semmi baja a lábának, de az enyémnek se. Akkor is rosszabbul érzem magam, ha olyanokról hallok, akik belehaltak. Ettől függetlenül nem képzelem a mellkasnyomást, néha a hátamat is szoktam érezni, de most megnézem, ha pörgök a munkában, akkor is tényleg ennyire érzem. Azért emlékszem, régebben is volt olyan betegség, ami után még hetekkel is éreztem a tüdőmet, el is mentem röntgenre és nem találtak semmit, szóval valamennyire belefér még egy hónap után, hogy az ember nem 100%-os. De nem akarlak lebeszélni a kivizsgálásról, csak én sajnos olyan vagyok, hogy szeretem az ilyet halogatni.

2022. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Futok még egy kört a háziorvossal, sajnos a mellkasi fájdalom rosszabb lett tegnapra. De az is hullámokban jelentkezik nem folyamatos. Van egy tünetmentes időszak, aztán előjön, tegnap egyszer nagyon felerősödött, ami ijesztő volt, bár nem tartott sokáig.

Köhögés viszont jobb.

Kitartás mindenkinek, aki ebben a vacakban szenved.

2022. jan. 5. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!