Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kiküldte a Nav a TB-s papírt....

Kiküldte a Nav a TB-s papírt. Hogyan kell kitölteni a dolgokat?

Figyelt kérdés

12-én van a hatátidő és csak 3 üres sárgacsekket kaptam a papírok mellé. Ha 12-én kezdődik, akkor nem 8k? Nekem kell kitölteni a sárgacsekket?

A postára kell bevinni és odaadni mellé a 8k-t?

Semmit nem tudok erről kérlek segítsetek



2022. jan. 11. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bemész a munkaügyibe kikéred a hatóségi bíznyítványt, bevszed az önkormányzathoz és 1 évig nem kell tb-t fizetned..
2022. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Töltsd ki a csekkeket, az adóazonosítót is írd be, és igen, vidd be a postára és add fel. A csekk átfutási ideje 2 munkanap, szóval késésben vagy, de emiatt nem fogják talán leharapni a fejedet.
2022. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vaagy ott a bankszamlaszam

Elutalod a 8 ezret, beiratkozás az adoazonositodat

2022. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1es akkor be kell regisztrálnom a munkaügyi hivatalba, hogy regisztrált munkanékülinek legyek beírva?

Mert van munkám, de csak napi bejelentéssel és úgy nem jár a TB.

Az önkormányzat alatt polgármesteri hivatalt vagy Kormányablakot értesz?

2022. jan. 11. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

1. Nem a munkaügyibe kell a hatósági bizonyítványt kérni az ingyen TB-hez, hanem a lakóhelye szerinti járási hivatal kormányablakába. És azt is különböző feltételek fennállása esetén kapja meg, mint pl. nincs vagyona (jelentős vagyontárgy, kocsi, 800 ezernél több pénze bankszámlán, olyan ingatlana ami nem a lakcíme, stb.)

Ha akar elmehet a munkaügyibe regelni, de amúgy a szoc rászorultság alapján az ingyen TB-nek csak nem kifejezett feltétele, persze ha még fiatal én is arra buzdítom hogy menjen be regisztrálni, mert kihasználhat egy csomó lehetőséget mint pályakezdő munkavállalóként foglalkoztatási támogatást kapnak utána és fel vehetik melózni akár egy évre is tapasztalatszerzés céljából, képzési progrmba vehet részt szakmát tanulhat ingyen stb.

2. A NAV által kiküldött csekkre csak az összeget kell rá írni, mert amúgy előre kitöltött minden adata

2022. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

1

Az önkormányzat pedig a polgármesteri hivatal?

Mit kéne mondani a kormányablakba? -, hogy szeretnék ingyen TB-t igényelni?

2022. jan. 11. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Az önkormányzatnak semmi köze egyikhez se. Járási hivatalba menj, abba a városba amibe a lakóhelyed szerint tartozol (ha falun laksz, akkor is valamelyik város járásához tartozol, 2013. óta járásokra van az ország felosztva közigazgatásilag ügyintézésileg)

2. Kérelmet kell kitölteni, azt kell beadni, Kérelem egészségügyi szolgáltatásra jogosultsághoz szociális rászorultság alapján, vagy valami ilyesmi neve van

Vagy elmész és kérsz ott egy nyomtatványt, haza viszed kitöltöd, vagy letöltöd és kinyomtatod magad és úgy töltöd ki

2022. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5# nekem a munakügyibe is kiadták.
2022. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!