Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez legális, hogy időpontot...

Ez legális, hogy időpontot kérek vmi diagnosztikai vizsgálatra, közlik hogy kb 3 hónap múlva jöhetek, de ha fizetek 15ezer forintot, akkor jövőhétre van időpont?

Figyelt kérdés

a kérdés költői, nyilván legális, blokkot is kaptam róla, de ez egy budapesti sztk, és ha jól tudom azért vonnak le nem kevés pénzt a fizetésemből, hogy ezekre ingyen mehessek. Persze mehetek ingyen, csak előbb azok kerülnek sorra, akik fizetnek maszekba...


A kérdésem nem kérdés valójában, csak ez az első alkalom, hogy a bőrömön tapasztalom, h tényleg affelé sodródunk, hogy az állami egészségügy, ami az adónkból működik, nem marad ingyenes hosszútávon...amivel semmi gond nincs, csak akkor ne vonjanak le a fizumból Társadalombiztosítási járulékot..inkább kötnék a megmaradt pénzből egy medicover v vmi magánegészségügyi biztosítást..


2022. jan. 12. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A tb, amit levonnak arra elég, hogy ha kiloccsontod az agyvelőd az autópályán vagy a körúton, akkor összeszedjenek és megpróbáljanak összevakarni.

Persze, hivatalosan kapsz érte mindenfélét is, de gyakorlatilag persze nem.

Amúgy ingyenesen mehetsz, ha beállsz a sorba. Azaz nem magáért a vizsgálatért fizetsz, hanem azért, hogy beelőzhesd a többit.

Amúgy nem akarom védeni az egészségügyet, mert nyilvánvalóan sz*r, de a magán is az, ott is ugyanazok az emberek dolgoznak.

Azaz mindkét helyen vannak normálisak és nem normálisan, szerencsésnek kell lenni.

2022. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Egy lehetőség, hogy korábban is menj. Máshol sincsenek rövidebb várólisták.

Azért ha ki kéne fizetned egy műtétet (sose lehet tudni előre, hogy kivel mi történik) akkor örülnél a tb-nek és hogy ingyen volt.

Nekem sajnos volt már műtétem. Teljesen ingyen. Megnéztem, hogy magában mennyi. Fél milliónál kezdődik.

2022. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha odamegy hozzád két ember, hogy segíts neki mondjuk cipelni egy csomagot, kicserélni a kerekét, stb. bármi, és az egyik ad 5 forintot, a másik meg 5000 forintot, akkor melyiknek fogsz segíteni?
2022. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem mentség az államira, de ha magánhoz mennél, ott 400-at húznának le rólad. (Sajnos tapasztalat, szintén diagnosztikai.)
2022. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az egész országban minden nem sürgősségi helyzetben minden komoly műszeres vizsgálatnál így működik. (kisebb műtéteknél, fogászaton, EKG vizsgálaton, ultrahangon, EEG vizsgálaton, gyomor-és végbél tükrözéskor.
2022. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De régen is ez így működött? Nem úgy emlékszem hogy ez évekkel ezelőtt is így ment volna..


Előző munkahelyemen volt medicover biztosításom, műtétem is volt náluk (ez tény hogy ők az autópályáról nem fognak összekaparni, de kéztörést se raknak helyre, csak ha bejelentkezek előre időpontra), lehet hogy ugyanazok az emberek dolgoznak ott is, de ég és föld a kettő közt a különbség.


Fogászati műtétem nekem is volt még gyerekkórházban, pikkpakk volt időpont, fizetni se kellett semmit. (más kérdés h utólag megnéztem mit számolt el a kórház az állam felé, és ahhoz képest hogy egyet aludtam benn, és enni nem tudtam, be volt írva h 1 hétig élveztem a kórház vendégszeretetét napi 3x étkezéssel...)


Meglepődtem egyébként h mindenki teljesen okénak veszi ezt, ennyi erővel akkor remélem megszűnik egy az egybe az állami egészségügy, a vizsgálatokért majd mindenki szépen fizet, és ha elüt a villamos utólag szeretném rendezni a számlát. Jelenleg ezekszerint hitelezek egy olyan szolgáltatást, amit nem veszek igénybe..

2022. jan. 12. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Én már 15 éve is belefutottam ebbe: amikor időpontot kértem, az asszisztens azt válaszolta, hogy államiban 3 hónap, magánban 3 hét a várakozási idő - természetesen ugyanahhoz az orvoshoz, ugyanazért a problémáért. Kerestem egy másik orvost.
2022. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nincs rendben.

Logikai bukfenc van az érvelésetekben, azért van ugyanis hosszú sor, pontosabban azért halad lassabban, mert van, akik beállnak közben előre. Ha egy utánam érkező csak mögém tudna beállni, máris kevesebbet kéne várnom, nem?

2022. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8: annyiban nincs igazad, hogy az állami ellátásban és a magánban külön-külön kapacitáslimit is van. Szóval, ha valaki fizet, gyorsabban sorra kerül + kiesik az állami sorból.
2022. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as

Na látod. Pont ez nincs rendben. Pl ha a magánra nem jelentkezik annyi, amennyi mehetne, akkor ott lesz üresen a vizsgáló vagy az eszköz, miközben korábban már 10 tb-st elküldtek vagy 4 hónapra adtak nekik időpontot...

Ha valaki maszekként akar dolgozni, akkor szerezze be a drága eszközöket is, válasszák teljesen külön a dolgot, ne a másik csoport rovására nyerészkedjenek.

2022. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!