Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Legális eutanázia Magyarországon?

Legális eutanázia Magyarországon?

Figyelt kérdés

Hónapok óta szenvedek, orvoshoz járok de nem javul az állapotom inkább rosszabbodik. Életemet párszor próbáltam már fulladással megszakítani de mindig kibackeltem. Minden áron szeretnék kibékülni valakivel de sajnos ez nem rajtam múlik már én mindent megtettem amit lehet és már olyanokat is léptem amiket nem kellett volna, más utat kerestem sokat de nem űködött, egyedül a békét látom mint egyetlen kiút, az illető nem tud az állapotomról.


Kérdés adott, merszem nincs magamtól megtenni, viszont reménykedni már egyre kevésbbé tudok, hogy jóvá fordul a viszonyunk.


Neten nem sokat találni a téma kapcsán pár éves cikkeket csak.



2021. aug. 7. 11:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyedül külföldön találtam, de minimum 1 év ottlétre van szükség, plusz egyéb papirokra miszerint gyógyíthatatlan testi/lelki beteg vagy.
2021. aug. 7. 11:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem engedélyezett.
2021. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem az
2021. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem hogy nem engedélyezett, de bűncselekménynek számít.
2021. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem kekeckedni akarok, de nem teljesen tiszta. Halálos beteg vagy, meg akarod ölni magad, de előtte szeretnél vkivel kibékülni? Vagy az összeveszés miatt kerültél rossz állapotba? Ha az utóbbi, akkor várj egy kicsit. Lehet, hogy az illető most nem fogékony a békülésre, de hetek, hónapok múlva az lesz. Még az is lehet, h ő keres meg.
2021. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az eutanáziának több fajtája is van és ebből az egyik engedélyezett MAgyarországon, a Passzív eutanázia. Ennek lényege, hogy a halálos betegségben szenvedő egyént lekapcsolják a létfentartó gépekről, miközben gyógyszerek és érzéstelenítők segítségével próbálják minél fájdalommentesebben átsegíteni a pácienst a túlvilágra. Ezt egy pszichologusi szakvélemény előzi meg, amelynek meg kell állapítania, hogy a beteg beszámítható és önrendelkezésre alkalmas.


Pszichologiai betegséggel rendelkező egyéneknél még azon országokban sem engedélyezett az aktív eutanázia, ahol a törvény engedélyezi az aktív eutanáziát betegeknél. Itt egy kicsit ki kell térnem, ugyanis minden eutanázia öngyilkosság, de nem minden öngyilkosság eutanázia. Az eutanázia lényege, hogy fájdalommentesen jusson át a túlvilágra az adott személy, legyen beszámítható, tehát tisztában legyen tettei következményeivel (Ezért sem engedélyezett a pszichologiai betegek számára), továbbá betegnek kell lenni hozzá, akár aktív, akát passzív eutanáziát hajtanak végre az orvosok.

2021. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5. /

Fél éve se történik javulás és amit ő "keres" velem kapcsán az az, hogy hol van még nyomom az életében és törölheti ki. Nem keresem folyamatosan, de tudja, hogy ezzel árt nekem.

2021. nov. 24. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!