Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos írhat ki nekem...

A háziorvos írhat ki nekem terheléses cukor vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztenciám van, márciusban volt utoljára terheléses cukor vizsgálatom, amit a nőgyógyászom írt ki, mert a PCOS miatt erre gyanakodott. Be is igazolódott, utána elmentem egy diabetológushoz, illetve dietetikushoz is, de semmit sem értem vele. Mivel nem halad a fogyás, most elmegyek egy magán diabetológushoz, hétfőn.

Nőgyógyászati kontrollra is van időpontom, de az februárban lesz... Szóval ő nem tud nekem terhelést kiírni.

A magán orvoshoz úgy szeretnék menni, hogy van egy friss leletem a terhelésről, ezért holnap megpróbálnám a háziorvostól félni, de rettegek, mert még egy sima labort sem tudtam tőle soha kérni, mindig leordít, hogy minek az... Csak ha valami bajom van, akkor kell. Hát, most van bajom, de nem tudom, hogyha kiabál velem, van-e jogom akkor is "kierőszakolni" a terheléses vizsgálatot... Vagy elég a márciusi lelet? Az már régen volt... És nem akarok 30 ezret fizetni azért, hogy csak kiírjon egy terhelést, majd újabb 30 ezret azért, hogy visszamenjek, és kiértékelje azt...

Tehát az lenne a kérdésem, hogy érdemes a háziorvostól akkor is kiállni az úgymond "igazamért", ha nem akar beutalni?? Vagy neki van igaza, ha nem írja ki és csak szakorvos adhatja?

23/N



2022. jan. 17. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Csak vércukrot, inzulint nem.
2022. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

*háziorvostól kérni

Bocsi, elírtam!

Köszi, ha válaszoltok:

2022. jan. 17. 19:34
 3/9 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a gyors választ!

Akkor meg se próbáljam?

Mondjuk azzal már előrébb lennék, ha legalább egy friss cukorterhelésem lenne, és a márciusi inzulinnal...

2022. jan. 17. 19:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Felesleges megpróbálni, nem tud adni, csak cukorra. Ez biztos.

Szerintem külön nincs éertelme, mert amúgy az inzulin a drága benne, nem a vércukorvizsgálat, ha magánba mész. Ha az orvos hiányolja, akkor pedig egymás után emiatt kettőt csináltatni nagyon nem jó.

2022. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért nem csináltatod meg magánúton a terheléses vizsgálatot is? Akkor nem kéne könyörögnöd.
2022. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem az üzemorvos küldött el terhelésesre, márpedig ha ő elküldhet akkor a körzeti is! Ha ilyen bunkó akkor talán orvost kellene váltanod.
2022. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Inkább elkerülöm a bunkó háziorvost, megyek a synlabba pénteken, megcsináltatom ott.

2022. jan. 17. 20:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kár vitatkozni. A háziorvos beutalójára nem fizeti a TB az inzulin vizsgálatot. Ez tény. Terheléses cukrot igen, de az inzulint nem. Bárki elküldhet bárhova bárkit, a lényeg, hogy fizetni kell-e érte, vagy nem. Ha a háziorvos küld, akkor fizetni kell. Ha üzemorvos küld, akkor is fizetni kell. Ez teljesen független attól, hogy bunkó-e a háziorvos, vagy nem.
2022. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ezt még annyival egészíteném ki, hogy lehet a magán diabetológus sem fog kezdeni az IR-rel semmit, mert máshogy látják, mint egy endokrinológus. Ha jó diabost fogsz ki, akkor persze el fogja mondani mit kell tenni, de ha nem, akkor endokrinológust keress fel.
2022. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!