Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező az úszás vagy elég...

Kötelező az úszás vagy elég csak a testnevelés?

Figyelt kérdés

Nálam enyhe gerincferdülést állapítottak meg és azt szeretném kideríteni, hogy:

Ha járni fogok gyógytestnevelésre akkor elég csak 2 tesire menni/héten, vagy kötlező 1 úszás illetve 1 tesi/héten?

A tanárnőt most nem tudom elérni ezért hátha tud valaki ebben a kérdésben segíteni (úszással csak az a bajom, hogy nem tesz jót a víz a bőrömnek :S).


2010. szept. 9. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
semmi sem kötelező. Ha nem akarnál tornára se menni akkor se lenne bajod. Csak a gerinced állapota romlana tovább. Én gyerek koromban mikor kiderült ez a betegség, nagyon elhanyagoltam a tornát és az úszást is. Olykor-olykor benéztem, de max havonta egyszer. Már nagyon bánom, mert természetesen tovább romlott, és már ezek a dolgok sem segítenek rajtam. Tehát nem kötelező, de én jó tanácsként erősen ajánlom. Az úszás állítólag többet ér mint a torna. A kettő együtt még hatékonyabb!
2010. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire súlyos a gerincferdülésed. Egyébként inkább úszni kéne menni torna helyett, többet használ.
2010. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
de hogy érted hogy nem tesz jót? szárítja a bőröd? mert a legtöbb ember így van ezzel, szóval szerintem ne ezen múljon, hogy mész-e úszni vagy sem. ma már nagyon jó testápolókat lehet kapni. Ami ma még enyhe ferdülés, az pár év múlva igen durva lehet.
2010. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok válaszokat. Az a baj, hogy az a víz ami a strandokon van kiütéseket okoz nálam. Egyszerűen nem értem, hogy mitől van mert itthon semmi bajom nincs a vízzel, de talán valami fertőtlenítő anyag okozza.
2010. szept. 9. 16:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Utóirat: Enyhe gerincferdülésem van csak, a doktornő alapos vizsgálat után vette észre
2010. szept. 9. 16:11
 6/9 anonim ***** válasza:
akkor el kellene menned allergia vizsgálatra a bőrgyógyászatra is. Csak azt tudom tanácsolni amit eddig: az úszás hasznosabb, és ne hanyagold el a gyógytornát (ha úszni már semmiképp sem mész)mert most enyhe a ferdülés, de ha nem veszed komolyan, akkor tovább romlik.
2010. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szépen köszönöm mindegyikőtök válaszát, hasznosnak találtam! Akkor úszásra is menni fogok. :D
2010. szept. 10. 05:51
 8/9 anonim ***** válasza:
ja azt kifelejtettem, hogy gondolom most még nem fáj, mivel írtad, hogy nagyon enyhe a ferdülés. Még fiatal vagy, ezért a torna+az úszás helyre hozhatja a hátad. De ha nem foglalkozol vele, akkor pár év múlva még fájni is fog. Én 1 órát nem bírok végig állni, mert olyan fájdalom jön a hátamba és a lábamba, hogy az össze esés kerülget. Tehát jól döntesz, ha mész úszni is :D
2010. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt és tudott segíteni. Akkor marad az úszás. :D
2010. szept. 11. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!