Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fiamnak 5-ös szemüvege van...

A fiamnak 5-ös szemüvege van (rövidlátó). Iskolai testnevelés órákon első félévben úszni járnak. Neki orvosi felmentése van ez alól, mivel szemüveg nélkül nem lát! Kötelezheti az iskola úszás helyett gyógytestnevelésre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 14:29
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen.
2011. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Váóv, nekem is adhattak volna felmentés, nekem 4,75-ös, ha leveszem, nem látok semmit (bár már kontaktlencsém van)...
2011. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen ezt az iskola orvos dönti el. Ha csak az úszás alól van felmentve de tesizni tesizhet akkor még nem feltétlen kell gyógytesire járnia. De ismerek olyat is akinek az orvos nem engedte meg az úszást és könnyített tesire kellett járnia 0. órában ami heti 2 szer volt.
2011. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Úszás alól miért felmentés a szemüveg?


Nekem -6, -6.5-es szemüvegem volt, és egyedül kószáltam a tengerparton szemüveg nélkül, és úszni is jártam.


Szemüveg nélkül is lát a gyerek, csak homályosan, de ez abszolút nem akadály az úszásban. A srác nem vak, hanem rövidlátó, ez rohadtul nem ugyanaz. Ne sulykold már bele, hogy ez bármiféle hátrány. Állapot, amivel remekül lehet együtt élni, remekül lehet tájékozódni.


Aztán, ha később leverik a szemüvegét, akkor megdermed, hogy úristen, hogyan ér haza? Én volt, hogy Pestről mehettem haza, mert kosarazás közben fejbe dobtak a labdával, és kiesett a szemüvegemből mind a két lencse. És megtaláltam a metrót, sőt, megtaláltam, melyik vonatra is kéne szállnom a nyugatiban.

2011. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak úszás alól van felmentése,illetve azokon a gyakorlatokon nem kell részt vennie,ami a szemüvegre nézve veszélyes.Amúgy rendesen tesizik,fut....stb!Ő nem akar gyógytesire menni,mert a tesivel nincs gond,csak a vizi sport jelent problémát.Ha leveti a szemüveget nem lát,ha magán hagyja,vizes lesz,szintén nem lát!
2011. okt. 28. 15:11
 6/15 A kérdező kommentje:
Iskolai úszáson nem egyedül van,hanem rajta kívűl még 21 gyerek!15 évesek!Szerinted mi van ott?Biztosan fegyelmezetten hajtják végre a feladatokat!Ott inkább az idétlenkedés a jellemző!
2011. okt. 28. 15:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

együtt kell élni ezzel, ennyivel alapból keményebb lesz mint mások. úszás közben nem lát: tudom kellemetlen egy gyereknek, de legyünk objektívek - nem is kell látnia, úsznia kell.

ezt a szemüveg nélkül közlekedést majd én is kipróbálom :D vajon látnám a buszok számát? :D

2011. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
éppen azért, mert csak úszás alól van felmentése, kell neki gyógytesire bejárnia. Hiszen a kötelező testnevelés órákat neki is teljesítenie kell. Egyébként, mivel az uszoda veszélyes üzem, remélhetőleg valóban fegyelmezett munka van, és nem idétlenkedés.
2011. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha van rá keret,akkor lehet venni mindenféle sporthoz illő sportszemüveget.

pl van dioptriás úszószemüveg is már elég régóta.

20-30ropi a felnőtt méret a gyerek méret biztosan olcsóbb.

2011. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
[link] JOqqTvujJsrN4QSRjLmeDw
2011. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!