Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van lehetőség mentességre?

Van lehetőség mentességre?

Figyelt kérdés
Egészségügyi hallgató vagyok, tehát kötelező számomra a 3 oltás. Vizsont a párommal babát tervezünk, ezért egyelőre nem szeretnék a harmadikat beadatni. Ha a tanulmányaim miatt szükséges lenne, de a gyerekvállalás miatt nem akarom, van lehetőség "mentességet" kérni, esetleg nőgyógyásztól?

2022. jan. 28. 01:15
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
62%
Van lehetőség, ezt az orvosoddal kell megbeszélned, de azt tudnod kell, hogy ez csak ideiglenes, időnként (nálunk ez 1 hónap) meg kell újítani, plusz van ahol elfogadják ugyan, de állandóan gyorstesztekre kell járni addig is.
2022. jan. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
A terhesség alapvetően nem kontraindikációja az oltásnak! De amit #1-es írt, ha kapsz orvosi papírt, akkor folyamatos tesztelés mellett bejárhatsz.
2022. jan. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
Igen, tehát a lehetőséget én is úgy írtam, hogy nem tudom mennyire kontraindikált, illetve lehet, hogy van olyan oltás, amit lehet adni, viszont azt kifelejtettem, hogy nehéz lesz a dolog, mert még nem vagy terhes, se egy pozitív teszted sincs, szóval ezt orvossal kell körüljárni.
2022. jan. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mursi ***** válasza:
68%
engem viszont érdekel, hogy milyen diagnózissal ment fel nőgyógyász az oltás alól?
2022. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Remélem nincs.
2022. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!