Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem lehetséges, hogy a covid...

Nem lehetséges, hogy a covid halálozás valójában a krónikus betegek kifulladása mivel leállt az ellátásuk a covid ürügyén?

Figyelt kérdés
Ellátatlanul hát persze hogy egy szimpla nátha is rajtuk üt rendesen. Fogadni merek, hogy ha bármelyik eddigi sima mezei influenzaszezonban is ezt megtesszük amit most pontosan ugyanezt a halálozást eredményezi az ellátás teljes leállása + influenzaszezon.

2022. jan. 28. 17:24
A kérdező szavazást indított:
Biztos vagyok benne, hogy a halálozás hasonlóan alakul ha más influenzaszezonban is így teszünk.
Lehetségesnek tartom.
Kizártnak tartom.
33 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ott kezdődik hogy a KSH adatokat egy kicsit jobban megnézve kb 30e a többlethalálozás mióta covid van.

Én teljesen elképzelhetőnek tartom hogy ebből a 30e-ből legalább 10ezren azért haltak meg mert Covidra hivatkozva nem kezelték az egyéb betegségüket


Vagyis kb 20e körül lehet az a szám akik ténylegesen a covid miatt haltak meg.

2022. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Nyilván vannak ilyen esetek is. De közvetve ők is covid áldozatok. Hisz ha nem terhelné annyi fertőzött a rendszert, értelemszerűen többekre jutna idő az összes egyéb ellátást igénylők közül.
2022. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ez amolyan ördögi kör így akkor is. A krónikus betegek ha ellátatlanok rövid időn belül mindenképp terhelik majd az egészségügyet. De ez egyre rosszabb lesz mert minél tovább ellátatlanok annál inkább beadják a kulcsot szegények, annál terheltebb lesz az egészségügy, ehhez nem is kell covid és mégis terhelt lesz az egészségügy.
2022. jan. 28. 17:54
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

A töbletthalálozások nem egyenletesen oszlanak el az évben, hanem elég jól követik a járvány hullámait. Tehát nem az ellátatlan krónikus betegek okozzák a gondot. A járvány első hullámában itthon alig volt többlethalálozás, az esetszámok alacsonyak voltak, miközben az élet amúgy megállt. A te logikád szerint akkor is hullani kellett volna a krónikus betegeknek. De nem.

A második, harmadik és negyedik hullám viszont durva számokat és többlethalálozást hozott.

2022. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
73%
Minden lehetséges. Ennyi beteg és halottszámot bármikor eló lehet állítani statisztikailag. Nem tudod ellenőrizni. Egy halottra így is két újszülött jut a Földön, még így is szaporodunk.
2022. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%
2020-ban 15 világhíres színész, ismert ember halt meg covidban, én egyikükről sem hallottam, pedig nagy filmes vagyok, nyugodjanak békében, átlagéletkoruk 78 év. Boldog lennék ha minden szerettem megérhette volna ezt a kort, amit a covidos elhalálozottak átlagéletkora.
2022. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
84%
Sajnos ismerősi és rokoni körömben van több olyan ember aki azért halt meg mert a szűréseket amire vissza kellett volna járniuk évente nem tartották meg illetve tolták nekik mígnem késő volt már és nem lehetett segíteni rajtuk
2022. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, a fidesznek mégis kétharmada van.
2022. máj. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!