Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy embert artériás vérzéss...

Ha egy embert artériás vérzéssel a combján kórházba szállítanak, általánosságban milyen gyógyszereket, milyen injekciót, infúziót stb-t kell kapnia? Illetve, mik az utókezelések? Itt is gyógyszerekre, infúzióra stb. vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Egy íródó regényhez lenne erre a kérdésre szükségem.

Ui.: Kérlek, ne szedjetek szét, ha valami irdatlan nagy ostobaságot írtam.:-)



2022. jan. 28. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ostobaság, de a neten utána tudsz nézni, hogy ennek mi az ellátási protokollja. Ne innen vedd az ötleteket, inkább hivatalos leiratokból, tanulmányokból, esetleg esetismertetésekből.
2022. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nyugodtan megkérdezheted a háziorvosodat, ő akár egy sürgősségi orvoshoz is eljuttathatja a kérdéseidet.
2022. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Persze, gondolod azzal fog foglalkozni,neten ez le van írva.
2022. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Persze, gondolod azzal fog foglalkozni,neten ez le van írva."

Tényleg? A neten az is le van írva, hogy a Föld lapos. És még meg is magyarázzák.

Egy orvos hitelesebben tudja elmondani, és gondolom ha már könyvet ír a kérdező, akkor úgyse ez lesz az egyetlen kérdése.

2022. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A háziorvos teljesen valid lenne, ez tény, és köszönöm is :-), viszont ismerve az orvosom arra se szánna időt, hogy meghallgasson, főképp úgy, hogy közel sem biztos, hogy a könyv ki lesz adva.


És igen, nem biztos, hogy az internetre kell hallgatnom, mikor ezer meg ezer fals információ terjed ott. Igyekeztem ott is átnézni a kérdésemmel kapcsolatos felvetéseimet mind magyarul, mind angolul, de mélyen egyik cikk, dokumentum sem közölte például a injekció nevét, gyógyszereket stb. (Magyar távlatban, mintha titkosították volna, annyira nincs ezekről semmi fent.) Persze, egy adott irányba el tudtam indulni, hogyan kell a nyomókötést alkalmazni, egy artériás vérzés okozhat hipovolémiás sokkot stb. , de azért egy orvos szemszögéből írt történetbe nem írhatom bele, hogy "Beadta a megfelelő szert." Vagy egy kétes cikkből kihalászott injekció nevét sem írhatom bele; nagyon hanyag munkának nézne ki. Éppen ezért is írtam ide, hátha valaki rátalál a kérdésre egy ápoló, esetleg egy olyan személy, aki ebben jártas, ismer, tud olyan dokumentumokat, amik alapján elindulhatok egy reális irányba. Mert könnyen elképzelhető, hogy csak én nem tudok megfelelően keresni. :-)

2022. jan. 29. 17:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugye most csak megjátszod magad,remélem. Keressen már rá a kérdező a neten, csak be tudja írni gugliba, amúgy meg a megfelelő helyen keresve, hitelesen fent van, sőt könyvben is le van írva. Akár könyvtárba is elmehet.
2022. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sem volt magam megjátszani. Egy kérdést tettem fel, hátha valaki tud segíteni, mert én nem találtam róla cikket, sőt semmit. Az, hogy idejöttem megkérdezni valakit, még nem jelenti azt, hogy megjátszom magam. Könyvet sem tudok úgy keresni, ha nem tudom, a címét. Annak is roppantul örülnék, ha valaki könyvcímeket adna, higgyje el, nem a lustaság miatt nem keresek rá. :-) De gondolom, ha megkérném, hogy linkelje be azokat az oldalakat, akkor nemleges választ adna.
2022. jan. 29. 17:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, te, hanem 4-es válaszoló.
2022. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Comb artériás vérzés ha hiteles akarsz lenni, akkor hülye ötlet mert az esetek 95 százalékában az áldozat 1-2 perc alatt kivérzik és meghal.
2022. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben kb 2 percen belül segítséget kap az illető, tehát a mentő kiérkezéséig valaki pl. az öklével hatékonyan elszorítja az eret, akkor a mentő nyomókötést helyez fel, vénát biztosít - legalább 2 nagy perifériás véna ajánlott, illetve ha a fokozódó sokktól már szúrhatatlanok az erek akkor intraosseális kanült tesznek be a sípcsontba. Ezen lehet gyógyszereket és infúziót adni. Oldatok közül aminek legtöbb értelme van az a kolloid, az teljes egészében az érpályában marad. Keringéstámogató (vérnyomásemelő) gyógyszert is lehet adni pl. noradrenalin. Amennyiben eszméletlenné vált haemorrágiás sokk következtében az illető, akkor intubálják is. Sürgősségire érve oxigénterápia, artériás kanül biztosítás, centrális véna (ha van rá idő), intubálás (ha eddig nem történt) és vérvételek, (labor, vérkeresés) illetve azonnali sürgős, keresetlen 0- vér igénylés - műtéti előkészítés történik. Majd érsebészeti ellátás, posztoperatív megfigyelés örzőben vagy intenzív osztályon további shocktalanítás.

Minden a vérveszteség mértékétől függ.

2022. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!