Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ápolási osztályon hogy...

Az ápolási osztályon hogy történhet ilyen?

Figyelt kérdés
Édesapám egy éve az ápolási osztályon van. Éjjel leesett az ágyról, majd hosszas kiabálása után bejöttek a nővérkék, és az egyik mielőtt feltették volna az ágyra kétszer hátba rúgta, és közölte vele, ne kell annyit evéckélni. Kinek jelentsem az esetet? Vagy esetleg én rendezzem le vele a történteket?
2010. szept. 11. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Te semmiképpen ne rendezkedj, mert abból csak a baj lesz, az meg nem hiányzik senkinek.

Apukádnak vannak szobatársai vagy egy ágyasban van? Látta valaki az esetet a másik nővéren kívül? Mert nem hiszem, hogy az a kollégája ellen vallana :S Szóval ha nincs szemtanú akkor sajnos nem sok mindent tehetsz. :(

Apukádon esetleg látszik a rúgás nyoma? Mert az bizonyíték lehetne...

2010. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd annyiban, mert elég sokat fizettek azért, hogy édesapád ott lehessen. A nővér van a betegekért, és nem fordítva. Az ilyen alkalmazottnak nincs helye egy egészségügyi intézményben. Ne halogasd, a legelső alkalommal, írásban jelentsd az esetet. Megkeresheted a betegjogi képviselőt is, az ő nevük az összes egészségügyi intézményben -jól látható helyen- ki van függesztve. Te személyesen ne rendezz semmit, mert még szegény apukádnak lesz baja ebből. Nagyon szomorú, hogy egy-két idióta nővér miatt ennyire kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek emberek. Az, hogy az egészségügy ennyi padlón van, hogy a nővérek keveset keresnek nem a beteg hibája. Gondolom, hogy ti is adtok néha a "nővérkének" hálapénzt adómentesen.
2010. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Igen Lassan már az egész pénzünk rámegy édesapám kezelésére, de haza sajnos nemtudjuk vinni, mert édesanyám is beteges. Apa járóképtelen. Katéteres, sztómás. De mindennap ott vagyunk. Igazad van, betegjogi képviselőhöz fordulunk. Köszönöm a válaszodat, és jó egészséget kívánok neked és a legelső váloszolónak is.
2010. szept. 11. 10:14
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

én eüs vagyok és nagyon megdöbbentett az eset, de hiába teszel akármit is. még orvosi műhibák esetén is alig van esélye a betegeknek, mert a kórház olyan szinten védi az orvosait, dolgozóit. perelheted te a kórházat vagy a nővéreket, ha nem tudod egyértelműen bizonyítani, hogy mi történt a gatyád rámegy a perre és semmit sem fogsz nyerni, semmi sem fog történni. rengeteg utánajárás egy ilyen per és 99%, hogy vagy vesztesz vagy már az elején elküldenek. ha nincs rá objektív tanú, hogy mi történt, semmi esélyed. ez a hátbarúgás olyan dolog, hogy mondhatja a nővér, hogy de ő csak odalépett, hogy felsegítse és a rúgás csak egy beteg, kiszolgáltatott ember képzeletének szüleménye. 5 perc alatt kimagyarázzák és ebben mögöttük áll egy csomó jogász és az egész kórház.

én jóindulattal mondtam, hogy nem éri meg a küzdelmet.

2010. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül fordulj a betegjogi képviselőhöz, ki fogják vizsgálni az ügyet. Ez felháborító. Ez a helyes megoldás (bár ha az én édesapámmal csinálta volna ezt egy ápoló, már többet nem tért volna haza, magamat ismerve agyonvertem volna helyben). Az ilyennek semmi keresnivalója a betegek mellett!! Ne hagyd annyiban, mert később ez csak rosszabbodni fog. Az egyik rokomnom olyan beteg volt, hogy szinte magatehetetlenül fekütdt, a mellette levő öreg nénit meg pelenkázták (volna). egyik nap arra mentem be, hogy a néni a saját ürülékében feküdt. Elviselhetetlen bűz, kértem a nővért, tegye tisztába. Mondta, 3szor egy nap. Bementem a főnökhöz, megmondtam, ha nem teszik tisztába, elindítrom az eljárást önök ellen, de ön itt nem sokáig lesz alkalmazásban. Rögtön tisztába tették, attól kezdve bármikor mentem, a rokonunk frissen fürdetve, tisztán várt, abban a szobában rendszeresen rendbe voltak téve a betegek. Nagyon félnek ezek egy ellenőrzéstől, van is rá okuk. Szerencsére tudták, hogy nem a levegőbe beszélek:)
2010. szept. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon felháborító!

A betegjogi képviselőt én is ajánlom, de azért én beszélnék azzal a bunkó nővérkével is, hogy mi a francot képzelt és a jövőben figyeljen már oda a munkájára.

2010. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek hogy megtisztelt válaszával. Igazán kedvesek vagytok. Még egyszer köszönöm!
2010. szept. 12. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!