Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradást megelőzően van...

Véradást megelőzően van laboratóriumi vérvizsgálat?

Figyelt kérdés

Mert adnék vért, de nem tudom (honnan is tudhatnám?) hogy egészséges vagyok-e, és nem hordozok bármilyen betegséget tünetmentesen.


Mert a véradás egyik feltétele, hogy egészséges legyen a véradó. De bemondásra én ezt nem tudom.


Ezért kérdem, hogy van egy komplex laboratóriumi vérvizsgálat azelőtt, hogy én vért adhatok?


Nem akarom, hogy segítő szándékom miatt még én kerüljek nehéz helyzetbe később.


Segítségeteket előre is köszönöm szépen.



2022. febr. 23. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Előtte nincs, utána van - a tasak mellett egy kis fiolába is vesznek mintát, és azt minden véradás alkalmával ellenőrzik. Ha netán találnak valamit, akkor értesítenek.

Véradás előtt csak egy gyors vizsgálat van - vérnyomásmérés, tüdőhallgatás, vércsoport és vérszegénység ellenőrzés.

Legalább is ahol én élek (nem M.o.), ott így megy.

2022. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon vércsoport csak első véradónál, vérszegénység, vérnyomás, meg az iszonyat hosszú kérdőív az egészségi állapotodról.

Viszont egy barátomnál az első véradás után kiderült, hogy gond van, nem adhat vért, mert a nagypapájának volt valami fertőző betegsége, és utána kapott ő is védő oltást rá, és valami nem gömbölyű azóta a vérével.

2022. febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

MINDEN véradásnál ellenőrzik a vércsoportodat, a hemoglobin szintedet (bizonyos szint alatt kizáró ok, 3 hónapig nem adhatsz vért), vérnyomásodat. Covid óta lázat mérnek infrás lázmérővel, csuklón (korábban ilyen nem volt). Megkérdezik a súlyt, testmagasságot, de nem ellenőrzik :) Tüdőt Magyarországon nem hallgatják meg. Van egy kérdőív, amin nyilatkoznod kell arról, hogy egészséges vagy, mikor, hol jártál külföldön, milyen gyógyszert szedsz, volt-e valaha vérátömlesztésed, kockázatos szexuális kapcsolatod, tetoválás, tudatmódosítók stb.

Én 20x-os véradó vagyok, eddig egyszer nem engedtek adni, mikor a hemoglobinom alacsony volt.

Ne aggódj, kérdező, felhasználás előtt ellenőrizni fogják a véredet, szóval ez ne tartson vissza a véradástól...

2022. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!