Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell ennyi vért levenni...

Miért kell ennyi vért levenni vérvizsgálathoz, hogy ájulás kerülgesse az embert? Tényleg szükséges annyit? Vagy valami alternatívával nem lenne kiváltható?

Figyelt kérdés
Tényleg szükséges olyan sok a kielemzéshez, vagy miért vesznek le annyit? Napokban, tegnap előtt voltam, mert olyan melót választottam, ahova nem engedhetnek akárkit, és másfél órán keresztül még ha csak ültem is, totál elsötétült a kép, úgyhogy másfél órán keresztül ott kellett feküdnöm a rendelőben a direkt erre a célra odakészített ágyon. Az egészségügynek nem az lenne a lényege, hogy a stabil jó állapot elérése és fenntartása? :O Még ma is picit érzem, hogy hiányzik az a vér a karomból. Másik országokban vannak esetleg valami modernebb módszerek, amihez nem kell ennyi vér? Vagy itt is pl feltétlenül szükséges? Vagy pl tudom, hogy nem ugyanaz, de mondjuk van az a toroknézős kis fakanál szerű dolog, amivel lenyomják a nyelvét, azzal pl vehetnének nyálból mintát. Valaki tud ezekről valami infót? Ja de és most nem a dolgozókat akarom bántani, meg senkit sem, csak nem értem, értetlenkedek. :S

2016. szept. 16. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
A különböző vizsgálatokhoz eltérő alvadásgátló oldatba kell venni a vért ill. alvadásgátló nélküli csőbe is. Összességében nem igazán olyan sok az a 10-15 ml vér, hogy ténylegesen bármiféle problémát okozna, amikor egy felnőtt embernek 4-5 liter vére van. A rosszullétet a pszichés izgalom váltja ki, de szép lassan ehhez is hozzá lehet szokni.
2016. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi is az az annyi? Mert nem hiszem, hogy levettek vagy másfél litert, valszeg erősen pszichológiai oka volt a tüneteidnek.
2016. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát láttam olyan kémcsövet, amelyikben tényleg kb ilyen 1 centi pár mili lehetett, de volt amelyiknek nem volt kimenve az oldalára, szóval már ami kiment a belső oldalára és lefolyt amitől a szélén többnek látszott volna, és a kb 6 centis cső hát egy v másfél centi híján tele volt, de nem nagyon bámultam őket, de mintha láttam volna olyat is. Szerintem láttam.
2016. szept. 16. 22:08
 4/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor elvileg másfél centi környékénél többet nemigen vesznek? Olyan vékonyka fajta kémcső. De szerintem láttam olyat, ami majdnem fullig volt.
2016. szept. 16. 22:09
 5/17 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat. Ja és mégegy, hogy mások is ilyennyire be szoktak lassulni tőle?
2016. szept. 16. 22:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lassultál be, hogy hiányzik az a vérmennyiség. Ideg alapon voltál rosszul. Most meg lehet nem ittál eleget, vagy bujkál benned valami betegség.
2016. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De nem az, most ittam meg egy csomó vizet, és még mindig érzem, hogy kicsit mintha ki lenne a száradva a kezem, karom. Nem bujkál semmi.
2016. szept. 16. 22:36
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Általában 3 kis kémcsőbe vesznek, ez egyáltalán nem sok vér, véradóktól sokkal többet vesznek, néha még jól is jön egy kis vércsapolás.

Tuti, hogy nálad pszichés okok állnak a tüneteid mögött. Nem kellett volna odanézned, máskor fordítsd el a fejed ha vért vesznek tőled, én is mindig ezt csinálom.

2016. szept. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Ertsd mar meg, hogy semmi bajod, pszichesen erzed, hogy szaraz a kezed! Amikor megjon ket perc alatt tavozik belolem ennyi ver, ez nem okozhat problemat... tobb liternyi mennyisegu vesztesegbol lesz gondod, nem ettol a psr militol.
2016. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Kutya kemény ember lehetsz, aki vérvétel közben elalél...aztán meg panaszkodik. Meg hogy fakanállal vegyenek vért...jesszusom
2016. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!