Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Biztos, hogy nem máj daganat?

Biztos, hogy nem máj daganat?

Figyelt kérdés
A mai napon voltam egy rutin hasi ultrahang vizsgálaton (évente elmegyek, hátha találnak valami oda nem illő dolgot). Minden rendben volt (hasnyálmirigy, epe/epehólyag, vesék stb.), kivéve a májam. Van rajtam némi felesleg és ez látszott is a májamon, hogy kissé zsíros de nem vészes. Viszont talált egy szabálytalan foltot a májon, ami 24mm. Az orvos azt mondta, hogy vagy zsírfolt (nem tudom pontosan, hogy mondta), vagy pedig vér daganat, ami jóindulatú. Nyilván megijedtem, mert semmi különösebb bajom nincs, illetve 3 hónapja voltam vérvételen és vizelet vizsgálaton. Azt mondta, hogy nem kell megijednem nem valószínű, hogy rosszindulatú, de célszerű lenne mr vizsgálatra elmenni, hogy 100% biztos legyen. Egy kicsit bepáraztam, mert ő sem biztos ezek szerint benne. Eléggé stresszelek most emiatt, mert ki tudja mikor kapok időpontot mr-re.

2022. márc. 1. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvos elküldött MR-re, mi, akik nem is láttuk az UH-t, hogyan jelenthetnénk ki, hogy biztosan nem májdaganat?

Nem tehetsz mást, mint az orvos szavaira hagyatkozol, hogy nem valószínű. És kivárod az MR időpontját.

2022. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, tudom. Annyit még elfelejtettem mondani, hogy amikor rákérdeztem, hogy ez lehet-e rosszindulatú, akkor azt mondta, hogy nem valószínű az máshogy nézne ki, és más tünetem is lenne.
2022. márc. 1. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valami biztos nem rák. Vagy rák, vagy nem. Majd az MR megmondja. Vagy ha az sem, akkor a CT, vagy a biopszia.
2022. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most olyat kérdezel itt, amire nem lehet válaszolni. El kell menni MR-re és akkor talán többet fogsz tudni. Az UH leletre mi van írva? Amikor azt mondja neked egy orvos, hogy nem gondolja, hogy rosszindulatú, akkor az azt jelenti, hogy fogalma sincs, másrészt nem csak rák lehet, vannak egyéb rosszindulatú elváltozások.
2022. márc. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Arya93 válasza:
Szia Kérdező. Megtudhatom, hogy mi lett az eredményed?
2022. jún. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!