Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel szokták kezelni leggyakr...

Mivel szokták kezelni leggyakrabban a magas vérnyomást? Milyen gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

2022. márc. 2. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Ami az adott betegnél legjobban bevalik
2022. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sokféle gyógyszer van rá. Az orvos dönti el, melyiket alkalmazza. Első sorban ki kell deríteni, mi okozza.

Általában nem az első gyógyszer használ. meg kell találni a személynek leginkább hasznos gyógyszert. Ez időbe telhet.

Nekem pl elsőre Tezeo-t adott. Sokat nem ért, így kaptam mellé Amlodipint. Jelenleg 110 és 160 között ugrál naponta 3 méréssel. Vissza kell menjek majd a dokihoz.

2022. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Miért az orvos dönti el? Miért nem én mondom meg, ha az én testemről van szó?

"Nekem pl elsőre Tezeo-t adott." Mindenkit a telmizartánnal sz0patnak?? Az senkinek se használ, nem is tudom, miért van még forgalomban.

2022. márc. 2. 13:22
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért, mert a legártalmatlanabb szerekkel kezdenek, és csak ha azok nem hatnak, indulnak el a komolyabb szerek irányába. A te tested, ez meg az ő munkájuk és szaktudásuk, azért ők döntik el, mert ők értenek hozzá.
2022. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy legártalmatlanabb??
2022. márc. 2. 18:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdezo!


Ha fáj a fejed akkor is elsőre morphiumot veszel be? Na, ezért kezdenek a legartalmatlanabbal

2022. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
semmit se veszek be
2022. márc. 2. 18:58
 8/15 anonim ***** válasza:
Na es miért nem? Egy kis morphium csak nem árt.
2022. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4-es voltam, legjobb mellékhatás profillal rendelkező szerek. Nyilván nem azt jelenti, hogy a többi ártalmas, de nyilván mind gyógyszer, mindnek vannak mellékhatásai.
2022. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk az még nem is, de a dexketoprofén, ibuprofén annál inkább.

De az aszpirin se káros, azt mi is állítottunk elő gyakorlaton.

2022. márc. 2. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!