Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sokan miért keverik össze a...

Sokan miért keverik össze a homeopátiás szereket a gyógynövény alapú szerekkel?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 15:48
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert az emberek nincsenek tisztában ezzel, nem annyira foglalkoznak vele,bevallom én sem. De ha szeretnék, akkor előbb biztos kikérem a tanácsát olyannak aki ért hozzá.
2022. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a homeos témákat úgy reklámozzák, hogy gyógynövényekböl van a hatóanyaga.

Csak azt nem tudja a legtöbb ember, hogy ezekben annyira fel van higítva, hogy gyakorlatilag semmi hasznos anyag sincs már benne, kb, ha kiöblítesz egy poharat, amiben gyógytea volt, az töményebb lesz.

2022. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak mert az előbbi tudományosan alátámasztottan egy hatástalan cukorka, a gyógynövény alapú dolgoknak (pl borostyán szirup) pedig van hatása, ez is tudományosan igazolt
2022. márc. 10. 16:00
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
33%
Mondjuk leírhatnád mi a különbség, engem érdekel.
2022. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A homeopatiás szerekhez elöször készítenek egy törzsoldatot - ez kb egy gyógynövényböl készült teának felel meg.

Utána ezt kezdi higítani elsö lépésben 100-szorosra, utána ezt még egyszer 100-szorosra és ebböl készítik amit a beteg kap.

Már a 100-szoros higitásnál is csak nyomokban fedezhetö fel bármi is a gyógynövényböl, a második higítás után viszont kb víznek megfelelö az összetétele.


A gyógynövényes szereknél az 1 evökanál száritott gyógynövény 2-2,5 dl vízre az alaptöménység, természetesen nem mindig ilyen híg, van, amikor sokkal töbményebb. A szirup esetén ezt a sürü oldatba tesznek cukrot, ami részben tartósítja, részben meg az ízét teszi élvezhetöbbé a legtöbb ember számára.

Gyógynövénykivonatokat készítenek alkohollal is, ebböl van,amit csak így forgalmaznak, meg van, amibe szintén tesznek cukrot is.

De házi használatra a tea is hatásos igen sok esetben, nem feltétlen kell feldolgozott terméket használni.

2022. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor mégis tudom mi a különbség, egyszer már magyarázta nekem valaki. Csak nem értem mi értelme van ennek a nagy arányú hígításnak.
2022. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bevallom őszintén én sem tudtam, hogy van különbség. Egyszerűen azért, mert nem érdeklelt annyira, hogy utána járjak. Nemrég beszélgetés témája volt egy ismerősömmel, és ő világosított fel.
2022. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!