Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Titeket nem háborít fel hogy...

Titeket nem háborít fel hogy egy bizonyos ismert személlyért mentőhelikopter ment a házához amikor strokot kapott ?

Figyelt kérdés
Érted , értem , értetek mikor menne , vagy lehet mentővel is 3-4 órát rohadnál egy sima sűrgősségin ?

2022. márc. 15. 19:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Ill még egy fontos dolog , ami ezt az egész egyenlő ellátást megborítja , van a mentési esetlapon egy megjelölendő rész a beteg személyre vonatkozva , ahol 2 lehetőség szerepel , ez pedig a következő : normál , ill VIP , szerintem ez mindent elmond
2022. márc. 15. 20:00
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén? Számít ez neked valamit? Nem akarlak bántani, de ettől neked nem lesz jobb ha ezen dühöngsz. A dolgok már megtörténtek, nem lehet változtatni rajtuk, akármilyen mérges vagy mert jaj a sóher Norbi. Mi is utáljuk őt, de a gyűlölködéstől nekem nem lesz jobb. Hidd el, van elég baj ott is, amit nem látnak a rajongói....
2022. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Én nem dühöngök , de mindig híve voltam valami alap egyenlőségnek , és nem kívánok rosszat neki stb , attól függetlenűl hogy évről évre ellenszenvesebb , és tudom h van ott baj bőven , és igazak a róla szóló negatív dolgok.

Nekem az fáj hogy pénzel itt mindent lehet , persze "pár millió" az semmi ide milliárd - tól van a belépő

2022. márc. 15. 20:07
 24/30 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet mindent.... Komoly gyógyszert szedek, és lelépett szó nélkül az orvosom akihez jártam magánrendelésre. Még annyi üzenetet sem hagyott ha kerestem volna hogy xopjam ki. Nagyon megijedtem, hisz kontrollra is kellett volna mennem hozzá, és a komoly gyógyszerem is kifogyóban volt, és csak szakorvos írhatja fel. 5 (!!!) orvossal élek egy fedél alatt a társasházban, és egy sem írhatta fel. Tudod milyen érzés volt? Majdnem sírtam. Még az alattam lévő szomszéd se tudott segíteni akinek patikája van, hogy kiadja, mert rendelni kell a gyógyszert, és mit mond ha az oep számonkéri? Még miattam se kockáztatott volna érthető módon. Az új magánorvosom áprilisban tud csak fogadni, mehettem be az SZTK-ba hogy felírja az orvos a gyógyszert, mindenféle ember közé.... és még ő is kérdezte, hogy van-e időpontom. Mondom SOS gyógyszerfelírásra?? Nincs! Nagy bajban vagyok doktor úr! Úgy írta fel, majdnem sírtam örömömben.


Hidd el nem vagyok ismert ember, csak hál istennek jó lehetőségem van, de még engem is hogy megszivatott az előző orvosom. Ennyit ért neki a 15 ezer/fél óra....

2022. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

24


A kérdéstől és a személytől függetlenül, ez sajnos mindig is így volt, Magyarországon meg pláne.


Sokan mondják, hogy ha gazdagok lennének akkor itt élnének meg ott. Nos, szerintem ha gazdag vagy, Magyarország a legjobb hely. Ha pénzed van, itt mindent megkapsz, 0 felelősség, minden elrendezhető vele. Európában kevés olyan ország van, ahol szinte minden elrendezhető pénzzel, de Magyarország pont egy ilyen ország.

2022. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyre kimegy a helikopter, mert a mentő nem érne ki. Itt melletünk van egy nagy kaszáló, itt szokott leszállni a helikopter ha valakiért jön a faluba. Ugy átlag 3 naponta jön ide. És itt egy híres ember se lakik.
2022. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
De pont nem ilyen dolgokról van szó , de akkor úgy se érted.
2022. márc. 15. 21:21
 28/30 anonim ***** válasza:

Figyi, én aztán minden vagyok, csak rendes nem, viszont azt gondolom, hogy akinek az élete veszélyben van és segítség kell neki, azért igenis a leggyorsabban próbáljanak meg segíteni.

Ezt azzal egészíteném ki, hogy ez nem lehet csak a pénzes emberek privilégiuma!

A legszegényebb emberért is ugyanúgy ki kell küldeni a mentőhelikoptert, ha szüksége van rá!

Én nem a sóhertől kívánom el, hanem az bánt a legjobban, hogy arra xarnak a legmagasabbról, akinek nincsen neve, aki nem celeb, aki nem gazdag, aki egy senki, egy sima polgár.

Na ez az ami felháborít.


Illetve azzal is tisztába kéne lennie a pénzes emberkéknek, hogy ők kiknek köszönhetik a pénzüket, hány ember jár hozzájuk nap mint nap dolgozni és keresni neki a dellát ?


Annyi mentőhelikopternek kéne lenni hazánkban (hogy csak a témánál maradjunk, s annak tárgya mellett) hogy minden bajbajutott állampolgárnak ugyanolyan magas színvonalú segítséget tudjanak nyújtani, mint most a sóhernak.


A magánéletben meg mindenkinek meglehet a véleménye arról a ******-ről.

De mint emberi élet és mint mentőszolgálat nem kéne, hogy különbség legyen az ellátásban.


Az hazudik, vagy nagyon meg van vezetve, aki erre azt mondja, hogy nem igaz, és lehetetlen vágyálom.

2022. márc. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
28' tökéletesen egyetértek , de attól félek , ami pl a sóhernek alap dolog , neked , nekem az xy- nak már nem adatik meg.
2022. márc. 19. 00:37
 30/30 anonim ***** válasza:

" arra gondolok h egy gazdag ismert emberről van szó , és már ott volt a mentő , de helikootert hívtak mert neki "az jár" hogy 10- percel előbb megérkezzen a kórházba , mert akkor számít az idő , lehet a szomszéd Pista bácsinál nem annyira"


Pont leírta nem 1 válaszoló, hogy a szomszéd Pista bácsi szintű emberekhez is megy a helikopter. Először mindig esetkocsi megy és ha helikopterrel gyorsabban viszik be és számít minden perc , akkor hívják a Pista bácsinak is.

2022. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!