Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Így mennyire volt biztonságos...

Így mennyire volt biztonságos a röntgen?

Figyelt kérdés
Kaptam egy védőpajzsot, majd elölről megröntgenezték a tüdőmet. Majd megfogott az asszisztens és oldalra fordított, de a pajzsot már nem igazította meg, így tulajdonképpen oldalról nem is védett semmi. Én meg nem tudtam ilyen gyorsan megigazítani olyan gyorsan megcsinálta a felvételt. Most azért aggódom, mert gyereket tervezünk a közeljövőben. Megkérdeztem az asszisztenst, hogy ez így nem gáz-e, és ő azt felelte, hogy nem, mert nem is oda irányul a röntgen. De ha tényleg így van, akkor minek egyáltalán a pajzs...Szóval én nem hiszek neki. Valaki, aki ért hozzá kisegítene a válasszal, hogy most sérülhettek a petesejtjeim?
2022. márc. 16. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2022. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod ilyen kevés sugártól.
2022. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha félsz a röntgentől, jusson ez eszedbe:

Még valamikor régen olvastam a neten egy ilyen vicces képet, rajta feliratokkal. Az volt a lényege, hogy az orvosok azt mondják, hogy a röntgen ártalmatlan, és már futnak is fedezékbe amikor beindítják. Tehát ez így eléggé ellentmondásos.. Azt hihetnéd hogy valami hatalmas veszélynek vagy kitéve, ezért sietnek elbújni valahányszor elindítják.


De erre volt írva a következő:

Veszélyes a röntgenezés?

- Hosszú időközönként egyszer-kétszer ? Nem veszélyes.

- Napi szinten több százszor megkapni a sugárzást? Na úgy már veszélyes.


Gondolj bele, nem te vagy az egyetlen, akit csak azon a napon röntgeneznek. Egész héten több száz beteget megröntgeneznek, és ők évek óta ezt csinálják. Érthető hogy nekik miért ártalmas.


Az hogy téged ilyen ritka alkalmakkor 1-2x átvilágítanak már semmiség.

2022. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez kicsit bonyolultabb, de lényegében igaza van az asszisztensnek, semmi bajod sem lesz tőle főleg, hogy még nem vagy terhes. Egy mellkas röntgennél eleve keménysugár technika van, a petesejted meg nagyon távol van a direkt sugártól, semmi baja nem lesz,max amit kaphat, az szórt sugárzás, de megnyugtatlak, hogy kb. tízezred másodpercig a falakról össze-vissza pattoghatnak a szórt sugarak a helyiségben, míg kb. nullára lefeleződnek és a falakon elnyelődnek,plusz oldalról véd a csípőlapát, elölről meg a pajzs. A pajzsot oldalra fordítva meg elölről semmilyen védelmed nem lenne. Ennél jobban nem lehet megoldani. Érdekes amúgy az is, hogy pl. CT-nél miért nem teszik fel ezt a kérdést? Ott semmilyen védelem nincs, a röntgensugár meg egy normál röntgen kb. 5x-öse.
2022. márc. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hihetsz az asszisztensnek, a világon semmi baja nem lesz ennyitől a petesejtjeidnek.

Miért kell ilyen hipochondernek lenni. Akkor sem lenne semmi bajuk ha minden testrészed röntgenezték volna. Ha egész nap bent lennél a helységben ahol napi 100 röntgent csinálnak 2 héten keresztül, akkor talán kezdhetnél izgulni...

2022. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!