Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt tamponnal...

Menstruáció alatt tamponnal mennyiree biztonságos élővízbe menni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki,hogy jövőhét közepe felé leugrunk a Balcsira.Csakhogy nekem szerdán kell megjönnie.A múlt hónapban késett kb. 7-8napot,de amilyen peches vagyok,most úgy se fog késni:(

Késleltetni nem akarom,mert az vagy bejön vagy nem,de felborítani a hormonháztartásomat végképp nem akarom.


Ha megjön,akkor elvileg tamponnal lehet fürödni,de mennyire biztonságos?

Úgy értem a Balaton nem annyira tiszta,szóval nem lesz gond ha tamponnal megyek be?

Eddig mini tampont használtam,azt is csak néhány alkalommal.De ha vízbe megyek érdemesebb nagyobbat használni?Milyen gyakran cseréljem a tampont?


Tudom,hogy volt hasonló kérdés,de légyszi segítsetek,mert nagyon tanácstalan vagyok.Anyum szerint nem kéne bemennem,de ha akkor leszünk ott:S

15/L


2010. aug. 8. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

biztos sokan fogják azt mondani, hogy biztonságos, de én nem mennék be. egy barátnőm nagyon sokáig tartó, makacs fertőzést szedett így össze.


vegyél fel sötét fürdőruhát, és vagy nagyobb tampont használj, vagy cserélj gyakrabban. én minit nem használok (felnőtt vagyok), de nem hiszem, hogy túl sok mindenre elég lenne.


ami még nagy kérdés, hogy hogy tudod higiénikusan cserélni a tampont egy strandon...


tehát én kimennék, de a fürdést hanyagolnám. nem ér annyit az egész, hogy kockáztassak.

2010. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem ajánlatos bemenni, szerintem sem, mert olyankor nyitott a méhszájad, aztán bármi baci bemehet könnyen :/
2010. aug. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
63%

Szerintem se késleltesd a menstruációt, mert veszélyes is lehet! Bemehetsz a vízbe, de egy óránként, ha nagyon megvan, akkor inkább fél óránként, mindenképpen cseréld a tampont! Amikor kijössz a vízből, lehet, hogy bizonyos helyeken a tampon vizes, és (a Balaton ráadásul nem is olyan tiszta) könnyen elfertőződhet!

Tehát száraz tamponnal menny vissza a vízbe!

2010. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
63%
Az előző hozzászólást én írtam, de szerintem is inkább hanyagold a fürdést! Valóban ennyit nem ér meg! :)
2010. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Akkor csak úgy megyek be,ha magától késik,azért bízom benne,hogy szombatig nem jön meg:$

2010. aug. 8. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
soha nem mennék higiéniai okokból vízbe. gonolj másokra is.te szeretnél olyan vízben fürödni,ahol vér,viselet,ondő stb. megy bele. ?
2020. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!