Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent az EKG leleten a...

Mit jelent az EKG leleten a következő?

Figyelt kérdés

Az EKG leletemen az alábbiak állnak:

43 bpm

Sinus Bradycardia

Normal Axis

ICRBBB INCOMPLETE RIGHT BUNDLE BRANCH BLOCK

Moderately Abnormal ECG


Az EKG képet csatolom:

[link]


Mit jelentenek ezek? Különösképpen az ICRBBB?


Nekem semmit nem mondtak bent, csak hazaküldtek.


(Sportoltam ekkor éppen 1 hónapja kerékpáros futárkodtam, azóta eltelt 1 év hogy ez a lelet készült.) A pulzusom továbbra is 45-60 között mozog nyugiban. Kicsit aggaszt ez a dolog, 22 éves leszek. Bajt jelent?



2022. márc. 18. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

ICRBBB


ott van utána, ezt jelenti:


INCOMPLETE RIGHT BUNDLE BRANCH BLOCK


magyarul inkomplett jobb Tawara szárblokk

2022. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bővebben ez mit jelent? Értem én tőfordításból, csak arra volnék kíváncsi, hogy ez gyakorlatban, és a szív működésében milyen változást okoz?
2022. márc. 18. 23:37
 3/7 anonim ***** válasza:
2022. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmit azt, hogy alacsonyabban percszámmal ver a szíved az átlagnál. Nyilván sportszíved van, de ez sportolóknál nem kóros! A jobb tawara szárblokk morfológia sem olyan vészes, főleg fiatalabb korban. Annyit jelent, hogy a jobb kamra aktivációja csak a septum (szívsövény) ez egy izmos fal, ami kettéválasztja a kamrákat, és a bal kamara aktivációja után történik meg. Ez bizonyára normál varinás, de meghúzódhat mögötte organikus szívbetegség is. Egyszóval ne parázz, bízz az orvosokban, szinte biztos hogy nincs semmi bajod!
2022. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja majd elfelejtettem, most néztem rá a küldött képre, én speciel nem is látok benne jobb szárblokk mintázatot. Szóval szerintem csak a gép rányomtatta, szokott néha cifraságokat rányomtatni. Ne aggódj, nincs semmi bajod! Ha meg lenne úgy is kivizsgálják.
2022. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit a gép ráír, az nem egy elfogadott diagnózis. Én már nem is szoktam figyelni a szöveget hozzá, csak lehúzom az EKG-t és kész. Az orvos dolga a kiértékelés (egyébként ezen én sem látok jobb szárblokkot).

Az meg hogy "sportoló szíved" van, inkább pozitívum mint baj.

2022. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most mi a helyzet , kiderűlt valami ?
2022. márc. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!