Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfiás leleten mit...

Mammográfiás leleten mit jelent a következő mondat: "fibroticus állomány"?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok, most voltam először mammográfiás vizsgálaton. A lelet szerint R1 az eredmény, vagyis semmi gond sincs, a vélemény szerint is minden rendben. Van azonban egy mondat a leleten: "fibroticus állomány". Talán nem kellene vele foglalkoznom, de mivel a dokihoz, aki értelmezné a leletem, csak hó végére kaptam időpontot, kérném, hogy akinek ilyen volt az eredménye, írja meg, hogy erre mit mondott az orvosa? Köszönöm!
2016. máj. 11. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

többféle emlőtípus létezik.

ez az alapján van meghatározva, hogy a tejmirigyek milyen csoportosulásban helyezkednek el, milyen rajzolatot mutatnak.

a fibrotikus is csak egy fajta, mint a ruhák között a csíkos vagy a kockás, vagy a pöttyös.

ennyi az egész.

csak az emberek túlkomplikálják a mellel kapcsolatos dolgokat, jobban féltik mint bármelyik másik szervüket. (tapasztalat) ezért mindent amit nem értenek egyből kórosnak hisznek, akkor is ha nem kóros van ráírva a leletre.

2016. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából én sem gondolom, hogy ez kóros lehet, hiszen összegezve az van a leletem, hogy minden rendben, csak éppen nem tudtam, mit jelent! Még egyszer köszi a választ!
2016. máj. 11. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!