Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vegyek be még egy kapszulát...

Bakos96 kérdése:

Vegyek be még egy kapszulát az előző pótlására?

Figyelt kérdés

Két trombózison vagyok túl. Aktívan szedek véralvadás gátlót (Lixiana 60mg), amit nem szabad egy nap sem kihagynom, de kettőt egy nap szigorúan tilos bevennem. A mai nap a gyógyszer bevétele után pár órával rámtört a hasmenés. Mostanra az egész gyomromat kipucolta. A kérdésem az, hogy vegyek be még egy kapszulát (60mg tehát elég nagy adag) vagy csak egy felet/negyedet vagy sem.


Egy hónapja szedem és először történik ilyen velem. Már vettem be széntablettát. Éjfél van. Nem tudom ilyenkor már felhívni az orvosomat és aggódok. Korábban nem történt velem ilyen, ezért nem kérdeztem meg erről még a dokit.


25/F



2022. márc. 21. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell, ha több óra eltelt, akkor addigra már felszívódott.
2022. márc. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ugyan én nem vagyok orvos, de én azt mondanám hogy nézd meg a betegtájékozatót: általában egyikben sem javasolják, hogy dupla adagot vegyél be. Én nem vennék be még egyet a helyedben.
2022. márc. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-3 óra alatt felszívódik a gyógyszer, nem kell még egyet bevenni. Ami kimegy belőled az első hasmenéssel, az a beleidben volt, nem a gyomrodban. A gyomrodból hányással juthat ki 2-3 órán belül.
2022. márc. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kb. Mennyi idő alatt szívódik fel egy ilyen bogyó?
2022. márc. 21. 00:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Láttam a választ. Köszönöm.
2022. márc. 21. 00:21
 6/9 anonim válasza:
100%
Én diétát csinálok + mellé gyógyszer. Itt pl ha kimarad egy, nem szabad dupla adagot bevinni, és én sem javaslom, mert sokkolhatja a szervezetet. Inkább a végére maradjon, minthogy duplázz.
2022. márc. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem szabad dupla adagot bevenni.
2022. márc. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb. 1 órán belül már a véráramban van.
2022. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha bárki olvassa újra ezt a kérdést, ez neked szól egyenesen az angiológusomtól.


A legfontosabb, hogy ne pánikolj, ne stresszelj.

Nem szabad dupla adagot bevenni. Minden nap ugyan abban az időpontban, ugyan azt a mennyiséget kell bevenni.

A Lixiana feloldódása a gyomorban nagyjából 2-3 óra.

Hasmenés esetén, ahogyan azt már leírták, a belekből távozik a salak anyag, nem a gyomorból.

Hirtelen hányás esetén vagy ha nem tudod eldönteni, hogy bevetted-e a gyógyszert vagy sem, akkor 1 adagnak a felét beveheted. Mivel, ha trombózisod lenne, akkor is nagyjából ennyivel emelt adagot kapnál. Ezzel megbírkózik a szervezet.

Másnap pedig, a szokásos időpontban beveheted a szokásos adagot.


Köszönöm mindenkinek, aki itt, anno segített! Te is segíts másoknak.

2022. aug. 16. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!