Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem sikerülhet egy...

Miért nem sikerülhet egy epekő műtét? Leírná, hogy mi történt? Epekő műtét után mi lenne természetes, ha nagy vágással sikerült begyulladva a műtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Epekő műtétem volt 3 héttel ezelőtt. A műtőben 6 és fél órát voltam, ebből állítólag 4 órát műtöttek. Van a jobb mellem alatt-tól egészen a gyomrom közepéig egy 10 cm-es vágásom. A köldökömnél egy 3 cm-es + 2 db 2 cm-es vágásom. A problémám az, hogy iszonyat gyenge vagyok és még mindig nagyon fáj. Fel vagyok puffadva. Nem a külső varratok fájnak, hanem belül. Állítólag a májamból is ki kellett venni és komplikációként gyomorvérzésem + érszakadásom is volt. Sajnos egy orvos rezidens kezdte el a műtét, majd amikor felébredtem 7 orvos vett körbe. Édesanyámnak azt mondták, hogy "Nagyon szörnyű és komplikált volt a műtét".

Meddig leszek még gyenge?

Természetes, hogy eddig a jobb felem el volt zsibbadva, amikor az ülésben elfáradtam és most, hogy már csak a nagy vágás alatti rész van elzsibbadva, sokkal jobban érzem a fájdalmakat.

Kérem segítsen Aki tud, ebből még mi várható!?

Házidoki vért vetetett, amiből kiderült a vérsüllyedésem még mindig 30 és más egyéb rossz értékeim is vannak...


2010. szept. 14. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez eléggé műhiba gyanús ügy.Én másik orvost, orvosokat is felkérnék konzíliumra, egyik sem normális, amit leírtál.6 és fél óra alatt ma már szívátültetést is megcsinálnak, nem egy epekő műtétet.A gyengeség valószínű a máj resectio tünete, amíg az nem regenerálódik, addig nem is várható sok javulás.De miért is volt szükség a májadhoz hozzányúlni?Nagyon sok itt a homályos rész.
2010. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Műhiba gyanús?

Másik sebész orvost?

Május óta és még a mai napig is be van gyulladva mindenem, amit a vérsüllyedés is mutat.

A májam, a hasnyálmirigyem és az epém is.

Az epém telítődve volt nagy és kisméretű epekővekkel.

Nagyon köszönöm, ha segítesz!

Én olyan gyenge vagyok, hogy nem is nagyon mentem orvoshoz (csak varratszedésre, házidokihoz és vérvételre, meg vissza).

Aki műtét azt mondta, hogy készüljek fel arra, hogy az ilyen nagy műtétek felszínre hozhatnak más lappangó betegésgeket. Amikor megkérdeztem pl.-ul mit? Azt mondta: fiatalkori leukémia, vese elégtelenség és más szervi problémákat.

2010. szept. 14. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!