Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pco m van! _Számtalan kis...

Pco m van! _Számtalan kis ciszta van mindkét peteflészkemben, nem csak a prolaktinom magas (750) de három másik hormonom is. Vajon lehet természetes úton gyermekem, vagy kezelés kell hozzá, esetleg műtét? Vagy lehet meddő vagyok?

Figyelt kérdés
24 éves szomorú hölgy
2010. febr. 16. 08:06
 1/9 anonim válasza:
100%

első és legfontosabb,semmi pánik!!!!

Én is nagyon elkeseredtem amikor én 23 megtudtam, hogy pcos vagyok és a doki azt mondta lehet sose lesz gyerekem, de most 25évesen van egy csodaszép kisfiam :-)

A legfontosabb, hogy jó orvoshoz kerülj, aki ért ehhez a betegséghez én 200 kilómétert utaztam ezért, ha kell a doki elérhetősége (budapest) akkor írj orvit és tanulmányozd a pcos.hu weboldalt

hidd el nem reménytelen ez a betegség, fel a fejjel, ha valami még érdekelj nyugodtan írj privit!

2010. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Ne ess pánikba. Nekem is PCO-m van és 2 gyönyörű gyerekem,sőt ha minden igaz most várom a harmadikat. Mind spontán fogant. :-)

Keress egy hozzá értő dokit és neked is lesz babád.

Fel a fejjel. :-)

2010. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szedtetek gyógyszert rá? Nem volt műtét sem?


A párom volt felesége endometriózisos, neki ki kellett szedni a petefészkeit

már a harmadik lombik sem sikerült előtte neki, örökbe akar fogadni gyereket, első műtéte 24 évesen volt és most 32 lesz csak szegény.

de róla nem tudom h lenne agyalapi mirigy daganata, nekem viszont az is van,

sok cisztátok volt nektek is

sajna nekem mindkettőben sok van

még mellemben is van

ha van menzim akkor elvileg még peteérésem is van ugye?

nem szedek gyógyszert már rég, vagyis fogamzásgátlót, de azért persze még nem próbálkoztunk gyerekkel, korai a kapcsinak.

Remélem sikerülni fog. Nem voltatok semmi leszivatáson, semmi kezelésen?

sajna én három havonta véreztem, pár hónaig rendszeres volt, most meg fogyok, ki tudja miért, és két hétig vérzek, de kiszámíthatatlan, és végig nagyon erősen véreztem.


bromokriptint szedtem, de rosszúl lettem tőle, besárgultam, elvileg fogigátlót nem is szabadna szednem,

meg a vizsgálatok miatt és az amúgyis magas prolaktin miatt nem javasolják...

2010. febr. 16. 10:20
 4/9 A kérdező kommentje:

ja ide is írhattok nekem ayrisz@gmail.com


de publikus a cim, azaz tudtok írni gyakorin keresztül is nekem mailt, csak azt a másik címemre kapom, de olvasom

2010. febr. 16. 10:21
 5/9 anonim válasza:

nekem is nagyon sok cisztám volt, egyátalán nem volt mensim egy vetélés után még fél évvel sem, túlsúlyom volt (még van sajnos), hullott a hajam és irreális helyeken és tök sötéten szőrösödtem. Ahol azt mondták nem lehet gyerekem ott hormonkezelést majd műtétet, lombikot javasoltak, de a dokim egy cukorbetegeknek való gyógyszert írt fel (merckformin) ettől fogyni kezdtem, igaz glikémiás indexes diétát is tartottam, éssokat mozogtam, majd helyreállt a mensim és már az azt követő nem jött meg mert babám lett.

Mondom nézd meg az oldalt amit írtam, ott sokan vannak hasonlóan többszörös hátránnyal indulók, sajnos. Annak örülj, hogy még időben vagy, jó hogy most kiderült.

Ja műtétem vagy más kezelésem nem volt, ha van még kérdésed írj!

2010. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!


Nekem is volt szinte az összes tünetem(hajhullás,túlsúly,szőrösödés,pattanások,rengeteg ciszta mind a kettő petefészkemben,fél évente jött meg de akkor megvolt 2-3 hétig) Majd fel íták nekem is a merckformint. Nekem miután elkezdtem szedni 6 hónap múlva lett baba.

2010. febr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nekem sose volt rendszeres


se gyógyszerrel, se anélkül, ittam cickafarkfű teát, attól megjött, mikor elhagytam akkor magától rendszeres lett 23 éves koromra, de sajna csak pár hónapig


utóbbi egy évben jött meg három havonta, és kevés volt


most megint össze-vissza jön meg, de most alig éfl hónapra rá megjött, és két hétig tartott, végig locsogtam...

elég vékony vagyok, mostanában fogytam is, ha jól ettem hasmenésem volt, vagy csak hamar átmegy rajtam a kaja, ha nem volt étvágyam akkor meg azért.

Se kövér nem vagyok, se szőrös, egyedül a lábamon látom, h erősebb kicsit a szőr, mindenhol máshol szőke ritka. Pattanásaim azóta letisztultak, hogy gyógyszereket szedtem, alig jött vissza, de sose volt nagyon vészes. Szal az eredményeim és betegségem ellenére nincsenek ilyen jelek rajtam, csak hőhullámaim szoktak lenni, erős hangulatingadozások, leesik gyakran a cukrom, de elvileg nem vagyok cukorbeteg. A melleim elég kicsik, ha hízok is, fenékre megy azért, szal inkább olyan aránytalannak látom magam, de ez már nem is hormonális kérdés, inkább genetikai.

Remélem lehet babám.

Nem akarok úgy járni mint kedvesem exe.

2010. febr. 17. 08:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt hittem hogy PCO-s vagyok, mert egy pár hónapja azt mondták a nőgyógyászaton, meg én is azt gondoltam, mert elég szőrös vagyok, meg nagyon ritkán jön meg és rendszertelen.És az ultrahang cisztákat mutatott ki. Am 18 éves vagyok. Tegnap egy másik nőgyógyász azt mondta, hogy én ránézésre sem úgy nézek ki mint egy Pcos, mert egy PCO-s általában kövér és cukorbeteg, de ezek énrám nem jellemzők. Azt mondta hogy az én tüneteim csak PCO jellegűek. Teljesen nem is értem mi a különbség. :S
2010. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a cisztákat a pco okozza, ahogy az endometriózis is ebben nyilvánul meg, te pco s vagy, és ha neked egy doki ilyet

mond, hogy minden pco beteg kövér, vagy cukros, az egy nagy barom... én sovány vagyok, nem szőrös, de nekem is össze vissza van menzim, és tele vagyok cisztákkal, meg lapos vagyok, és hőhullámaim vannak mint egy 55 évesnek, és pco m van

2010. febr. 20. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!