Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez magyar sajatossag, hogy...

Ez magyar sajatossag, hogy itt az orvosok 90%a bunko, bekepzelt, lenezo, arrogans es még a szakmajat sem erti?

Figyelt kérdés
2022. márc. 27. 16:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
10. Nem lenézik, hanem mivel nincs elég orvos, érdemben alig tudnak velük foglalkozni, ami tragédia. Mindenféle betegséggel küzdő emberre igaz, de különösen a mentális betegek vannak nagyon nehéz helyzetben. A lányom Németországban pszichiáter, a járvány alatt is végig rendelt, akár online, akár a súlyos esetekben azonnal, személyesen. ott ilyen állapotok nem fordulhatnának elő.
2022. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
60%

Azért orvosként egyszer megmutatnám a másik oldalt is. Nem veszem magamra a leírást, mert ugy eazt mondják, hogy akinek nem inge....

Nem szoktam bunkó lenni, szerintem beképzelt se (bár ha az, hogy értelmesebbnek tartom magam a betegeim 80%-ánél beképzeltségnek számít, akkor legyen:D), arrogancia nem jellemző, a szakmámhoz meg igen is értek.

Viszont hidd el, pár év alatt elég könnyű kiégni, és nem 0-24 jópofizni a betegekkel. Csak egyszer ülnél végig egy 8 órás szakrendelést vagy egy 12 órás SBO műszakot, és lehet rögtön megértenéd, hogy mégis mi az, ami miatt az orvosok többsége idő előtt belefásul a munkájába.

1. Iszonyat kevesen vagyunk, tehát alapvetően nincsen annyi idő egy betegre, amennyit általában a betegek többsége igényelne.

2. Baromi egyenlőtlen a munkamegosztás, ugyanis ha jól csinálod a dolgod, akkor hirtelen ötször annyi feladatod lesz mindenki másnak, ellenben ha teljesen idióta vagy, akkor egy idő után a többi megcsinálja helyetted.

És mivel kevés az ember, az idiótákat nem szelektálják ki.

3. A magyar lakosság egészségügyi kultúrája nagyon-nagyon mélyen a béka segge alatt helyezkedik el. Fogalmuk sincs, hogy mi az, amivel nem az ügyeletre kellene menni, hanem szimplán az ügyeletes patikába, vagy nem az SBO-ra, hanem a háziorvoshoz...Egészségtudatosság nulla, szűrővizsgálat nulla, aztán mikor a kezeletlen bajában elpatkol, akkor nyilván mindneki hülye (de leginkább persze az orvos), csak természetesen ő nem.

4. A betegek között is rengeteg bunkó van, aki az alapvető tiszteletet nem képes megadni az orvos felé. Bejön a rendelőbe, rosszabb esetben nem is köszön, jobb esetben meg lazán letegez, mintha a haverja lennék. Aztán előadja, hogy igazából ő sokkal jobban tudja, hogy mi is a baja, én csak csináljam azt, amit ő kitalált... "diktál a beteg, írja a doktor". Ha megmondom neki, hogy esetleg megvizsgálnám és eldönteném én, hogy milyen vizsgálatokra van szükség, akkor vérig sértődik, mert "deénfizetem a tébét, és ha én a kisujjfájdalmamra petCT-t akarok, akkor az nekem jár"...


Félre értés ne essék, én szeretem a munkám, de már csak az utóbbi 5 évben olyan szinten esett a páciensek értelmi színvonala, hogy lassan nem orvosi rendelőben, hanem egy fogyatékosokkal foglalkozó intézményben érzem magam...

2022. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Ennyi erovel mindenki lehetne bunko paraszt aki tul van terhelve. A komuves, akinel a tulaj jobban tudja mit hogy kell megcsinalni, a bolti elado mikor a 120. idiotaval talalkozik meg az ugyfelszolgalatos is akit egy nap 30x kuldenek el az anyjaba.
2022. márc. 27. 21:13
 14/31 anonim ***** válasza:
70%
Így van. Ennyi erővel bárki lehet bunkó aki emberekkel foglalkozik. Aki orvos lett nyilván tudta, hogy egy alap empátiával rendelkeznie kellene.
2022. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom hol élsz, de a többi szférában is pont ugyannyi a bunkó, csak talán kevésbé tűnik fel.

Találkoztam már bunkó eladóval, pincérrel, buszsofőrrel, futárral stb.

Mindenhol vannak ám, nem csak az egészségügyben.

2022. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
29%

"Aki orvos lett nyilván tudta, hogy egy alap empátiával rendelkeznie kellene."


Valószínűleg eredetileg rendelkezett is vele, csak

- kiégett

- csak pontosan olyan válaszreakciót ad, amilyet előtte kapott

- ő is ember, lehet fáradt/éhes, lehetnek családi problémái stb.


A betegeknek is lehetne annyi empátiája, hogy felfogja, hogy az orvos is ember...

2022. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj hogy bárki lehet orvos, építész, pszichiáter ha elvégzi az egyetemet. Ha mentális zavara van akkor is lehet orvos. Ott kezdődik hogy a milliós tandíjat általában az orvos család tudja csak megfizetni a gyerekének. A hasonló képességekkel rendelkező szegény család nem tudja finanszírozni a gyereket. Itt már el is kezdődik a nagyképűség, lenézés.
2022. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó: Ne zavarjon, hogy az orvosok 98%-a nem fizetősön végzi az egyetemet.

204-en voltunk az évfolyamon, abból 6 ember volt fizetős.

2022. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
26%
17. Milyen marhaságokat írsz. Nincs milliós tandíj, államilag finanszírozott a képzés. Aki eléri a ponthatárt, ami nem is kevés, azt felveszik. Fizetősre alig megy valaki.
2022. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Azért itt is szépen átjön, a betegnek minden jár, mi meg nyaljuk ki a fenekét mentalitás. Az a helyzet, hogy a mostani mindenkinek minden ingyen jár egészségügy lassan tarthatatlan lesz.
2022. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!