Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Leiden mutáció,a trombózisra...

Leiden mutáció,a trombózisra való hajlam megállapítására a vérvételt tényleg csak magán egészségügy keretében lehet megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy olyan gyógyszert szedek már hosszú évek óta, amire nagy szükségem van, viszont növeli a trombózis esélyét. Most új orvoshoz kerültem, aki azt mondta, hogy ezt a vizsgálatot emiatt mindenképpen csináltassam meg, de ilyet kizárólag privát lehet. Hozzánk legközelebb Synlabban tudom elintézni. Szívesen megnézetem magán úton is, de most azon gondolkozom, hogy még amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, nem-e csináltatta meg ezt a vizsgálatot a másik doki. Küldött vérvételre, több mindent is megnézettek TB alapon, de ha ezt csak privát lehet, akkor azt tuti nem kérte anno. Köszi a választ!

#trombózis #Leiden-mutáció #Leiden mutáció vizsgálat #trombózis hajlam vizsgálat
2022. ápr. 6. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha évek óta szeded és nem kaptál trombózist, akkor most hirtelen miért lett fontos? Milyen gyógyszerről van szó?

És igen, ha nincs hematológiai indok, akkor fizetős. Ha elmész hematológiára, és ott indokoltnak tartják, akkor kiírják támogatottan.

2022. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!