Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kiszáradás miatt kerül...

Ha kiszáradás miatt kerül infúzióra a beteg és aztán meghal, perelhető - e a kórház ?

Figyelt kérdés
A látogatási tilalom miatt ritkábban tudtam csak beteget látogatni. Egyik nap, amikor bementem a hozzámtartózóhoz, köhögött, következő alkalommal 5 nap múlva már infúzión volt, közölte a nővér, hogy kiszáradt. Másnap már meghalt.
2022. ápr. 8. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt alapbetegsége, mi miatt került kórházba, hány éves, milyen állapotban volt? Mi volt a halál oka?
2022. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Aztán miért perelnéd? Azt hiszed a kórház hibája, ha kiszárad?
2022. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Perelhető, csak kizárt, hogy megnyerd. Orvosi szakértői kéz orvosi kezet mos. Majd azt mondják, hogy nem a kiszáradástól halt meg.
2022. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Azt írtad infúzióra került. Mi a f@szt csináljanak még az eü dolgozók. Így is idősmegőrző, mert lesz.rják a drága gyerekek. Utána meg a nővéreket b.szogatják. Nem általánosítok ezzel kapcsolat. Igy eü mellett ne várjunk már hibátlan ellátást, sajnos előfordul. De ez nem az az eset, ha adták az infuziot.
2022. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Feljelenthetem Gipsz Jakabot, mert egészségtelenül élt? Ja, hogy kötelességem ellátni. Nagy bajok vannak gyerekek, fogtok ti még sírni is az ilyen színvonalú ellátásért.
2022. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, de kérdés az, hogy mi miatt halt meg és mióta vannak kiszáradás tünetei. Ez részedről elég nehezen bizonyítható, de közvetlen hozzátartozónak van joga jogi eljárást kérni, illetve magyarázatot kapni a történtekre.
2022. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
84 éves volt, magasvérnyomás betegség miatt elesett és csonttörést szenvedett. Alapbetegség:reuma, csontritkulás.Műtét utáni,többheti inaktivitás miatt már felülni nem tudott, és áll. kialakult a krónikus veseelégtelenség is. Haláloknak szívelégtelenséget írtak. Már amikor infúzión volt, szobatársaktól kérdeztem, hogy itatták-e az ápolók. A válasz ez volt: már amelyik. Az idősmegőrzőre mondanám: idősotthoni elhelyezés várakozási idő minimum 1 év. A leszarják a drága gyerekek." -re mondanám: Mindennap bementem hozzá, de közbejött a látogatási tilalom és sok időbe tellett, mire látogatási engedélyt kaptam, ez elég volt az állapotromlásra. Látogatási tilalom bevezetése után 2 héttel meghalt.
2022. ápr. 12. 00:05
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, milyen törése volt, de a combnyaktörés 80 fölött egyenlő a halálos ítélettel. A kórházba kerülés is. A 80 fölöttieket már leírják, sem idejük, sem kedvük velük foglalkozni. Ha van látogatás, akkor gondoskodik róluk a család, ha nincs látogatás, akkor az élve kikerülés esélyének a százaléka egy kézen megszámolható. Őket ez nem is izgatja, úgy könyvelik el, hogy meghalni ment oda az idős ember.
2022. ápr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Már amikor infúzión volt, szobatársaktól kérdeztem, hogy itatták-e az ápolók"


Nos, az infúzió van a kiszaradas kezelesere. Amikor a beteg kiszáradás közelben van, az itatas nem segít, sokszor kihanyjak ugyanis folyadékot. Amikor az infuzioval sikerül visszapotolni a folyadékot, akkor lehet itatni.

2022. ápr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azt tudod tenni, hogy jelzed a betegjogi képviselő felé, vizsgálják ki azt, hogy valójában mi miatt halt meg, mert szerinted nem tettek meg mindent a beteg érdekében, és persze leírod részletesen neki is az eseményeket, hogy miért gyanakszol erre. Pl. most ez a halálok ez orvos által lett leírva vagy volt boncolás is?
2022. ápr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!