Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hülye kérdés, de hazaengednéne...

Hülye kérdés, de hazaengednének kiszáradva a kórházból? 17/l

Figyelt kérdés
Tehát mindegy milyen okból de nem iszok napokig és bármi tünet miatt mentőt hívnak vagy kórházba kerülök valahogy de én nem engedem hogy infúziót adjanak akkor hazamehetek? Vagy nem visz be a mentő ha nem akarom? Mert jó hogy szoktak lefogdosni embereket de nem hinném hogy ilyen miatt erőszakot alkalmaznak, bár az is benne van hogy meghalok ha elengednek. Mi az eljárás ilyenkor ha a beteg nagyon ellenkezkk? (Nem tudom számít e hogy nem nagykorú én mondjuk 17 vagyok) És csak elméleti kérdés.

2017. okt. 27. 23:25
 1/6 anonim válasza:

Ha jól tudom 18 felett dönthetsz, hogy bent akarsz-e maradni, addig a szüleid döntenek erről.

De ne akarj ilyet, én már voltam kiszáradva, nem egy egészséges dolog :(

2017. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

18 év alatt ha a hozzátartozód szeretné hogy bent maradj, akkor bentfognak.

Különben is, ha kivagy száradva talpalatnyi erőd sincs, nemhogy kisétálni a kórházból.

18 év alatt csak felnőttkorúval engednek haza, saját felelősségre is.

2017. okt. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy teljesen őszinte legyek, egy olyan országban ahol a gyógyulni vágyó beteg is meghal szimpla orvosi nemtörődömség miatt, szerinted küzd bárki is olyanért aki nem akar meggyógyulni?

Bőven túlterhelt az egészségügyi rendszer az olyanok nélkül is, akik nem akarnak bent maradni a kórházban. Haza fognak engedni és ha otthon halsz meg akkor meg fogják rántani a vállukat és élik tovább az életüket.

2017. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is kb erre gondoltam.
2017. okt. 28. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért vagy kiszáradva?
2017. okt. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18év alatt a beteg nem dönthet a kezeléséről. Az a gondviselő dolga.

18 fölött pedig elsősegély jàr. A mentőt vissza utasithatja,ha időben és térben orientált .

Ha beviszik akkor már eleve nem lehet olyan nagyon kiszáradva. Mert a mentő is ellátja valamenyire. De elengedik saját felelöségre/illetve,ha visszautasíja a kezelést. Azaz kiszáradva is elengedik,ha kipurcan akkor az nem az a korház gondja.

2017. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!