Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezik még, hogy gyógytornát...

Létezik még, hogy gyógytornát "felírnak"?

Figyelt kérdés

Februárban voltam röntgenen, lelet szerint kiegyenesedett nyaki lordosis. Háziorvos 2 db perc alatt annyit hordott össze, hogy körbe-körbe tekergessem a nyakam, oszt jóvan. Kb.

Hát ez nekem nem ellátás, ezért magánúton próbáltam ortopédusnál, de a környékünkön nincs olyan, aki nyaki panaszokkal is foglalkozna.

Ma elmentem egy reumatológushoz, aki max. 10 perc alatt megvizsgált és írt 1 krémet + szedjek algoflexet, ha nagyon fáj. Mindez 13.000 forintomba fájt.

Mikor rákérdeztem a gyógytornára, megadott egy nevet és egy telefonszámot. Persze hogy egy maszek gyógytornászét.


Arra lennék kíváncsi, hogy mit kell ahhoz tenni, hogy TB finanszírozott gyógytornára járhassak...megőrülök.


Előre is köszönök minden segítséget.


2022. ápr. 8. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne áhítozz annyira a tb-s gyógytornára, kb. annyi, hogy egy terembe összezsúfolnak sok különböző nyaki és vállpanaszos beteget és olyan tornát adnak, amit itt a neten is megtalálsz. A kiegyenesedett nyaki lordosison amúgy nem segít a torna, csak megelőzi, hogy nagyobb baj ne legyen. Ami okos gondolat. A legjobb a személyre szabott gyógytorna. Maszek orvos egyébként nem írhat ki tb-s gyógytornát.
2022. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nem írhat, de ő nem maszekként is ott rendel helyileg, és úgy írhat(na). Na de így mindegy, ha szerinted az sztk-st felejtsem el inkább, akkor személyre szabottal próbálkozom. Jó lenne, hanem romlana tovább a hülye nyakam.


Köszi a kommentet.

2022. ápr. 8. 15:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen
2022. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
TB gyógytornára TB-s reumatológus tud adni beutalót.
2022. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tapasztalatom az, hogy gyógytornát ilyenre csak időseknek írnak fel tb alapon, de ha megkéred a reumatológust akkor felír, legalábbis nekem felírt kérésre, az más kérdés, hogy amit az első leírt az volt, hogy tizenöten összegyűltünk 15 percre.
2022. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

6: Én már harmincegynéhány évesen is jártam gyógytornára (derekam miatt), egyáltalán nem 15 ember 15 percre volt...


Voltunk hatan-nyolcan, és 50 percig nyomtuk.

2022. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!