Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB finanszirozza a műtétet?...

TB finanszirozza a műtétet? Fibroadenomâm van mind két mellemben 2-2.

Figyelt kérdés

Viszont az bal mellben kb tojas nagyságú és szerintem ki kellene műteni. Egy undok nő a TB-s orvos aki azt mondta minek járok fél évente ha semmi bajom.. Meg fölöslegesen járok be. Ezért nem is voltam kb egy éve. Viszont szerintem megint nőtt.

Sajnos nem igazán van pénzem magán dokihoz így szerintetek TB által elvegezik a műtétet? Esetleg valakinek van tapasztalata?

Csak ábrándozas sőt, csak érdekel, hogy valakinek szedtek e mar ki csomokat a mellebol es aztan raktak e be neki implantatumot, hogy egyforma legyen a melle?

25N


2022. ápr. 14. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Fibroadenomám van a jobb mellemben kb 2 centi nagyságú.

Már ne is haragudj, de hogyan mondhattak neked ilyet ultrahangon? Mi az, hogy minek mész fél évente? :D Eszem megáll. Én is megyek vele, mert javasolt, azt mondta a dokker, jól is teszed! Menj inkább máshoz UH-ra, ha teheted.


Nekem azt javasolta az Uh-s néni, aki nagyon cuki mellesleg, hogy akkor gondolkozzam el a kiszedésen, ha erősebb hormonális változás érne, értsd terhesség. Szerintem megy ez TB alapon is, de én a lefagyasztós módszert választanám, az viszont ugye magánban van kizárólag.

2022. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is van egy fibroadenóma a bal mellemben, közel 2 centis. Nekem azt mondta az onkosebész, aki mellre specializálódott, hogy ne bántsuk, nyugodtan essek teherbe (😅) és szoptatás után menjek vissza, lehet addigra el is tűnik. No, azóta állapotos is voltam és szoptatok még mindig, úgy érzem, mintha kisebb lenne, de uh-ra csak szoptatás után tudok menni.

Szerintem ha zavar, vetesd ki és igen, kiveszik tb alapon. Zsírcsomót is kivesznej tb alapon például. Az implantátum viszont más kérdés, ha ez az opció még létezik, akkor nagyon szigorú követelményeknek kell megfelelni. Javaslom, lépj be Facen a,,Plasztika, esztétika (zárt női csoport) "-ba, ott tudsz releváns választ kapni.

Viszont mindenképpen járj évente orvoshoz és nézesd át a melleid, szerintem fibroadenóma nélkül is kellene járniuk a nőknek, ugyanúgy, ahogy az éves nőgyógyászati kontrollra.

Jó egészséget!

2022. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!