Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás hogyan zajlik le?

Véradás hogyan zajlik le?

Figyelt kérdés

Mivel hallottam hogy lehet adni pénzért vért,és mivel nincsen olyan betegségem hogy nem tudjak(vagyis én nem tudom)

Ez hogyan zajlik le?

Vagy mi kell hozzá?

18/f



#vér,pénz,véradás,orvos,papír,élet
2022. ápr. 20. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csoro, a vesédet add el, abban van a gempa.
2022. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmesz a véradó központba, fel veszik az adataid, kell ott majd válaszolj néhány kérdésre (ki kell tölteni egy űrlapot :pl mikor ittal utoljára, szedsz e valami gyógyszert, tudsz e valamilyen betegségről, hány szexpartnered volt stb). Aztán megszurjak az ujjad hogy még tudják a vercsoportod, mernek egy vernyomast, egy súlyt és egy magasságot aztán következők a vérvétel.
2022. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem adnak pénzt a véradásért, főleg azért, mert tiltja a törvény.


2-es teljesen jól leírt mindent. Csak annyi, hogy nem azért szúrják meg az ujjad, hogy megtudják a vércsoportod, azt később nézik. Azért szúrják meg, hogy kiderüljön, hogy pl. vérszegény vagy, mert akkor nem adhatsz vért.

2022. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Véradásért nem kapsz pénzt, legálisan nem is adhatnak, mert az szervkereskedelemnek számítana, ami bűncselekmény.

Adnak 1 csokit, egy fél literes ásványvizet, 1000 ft melegétel-utalványt, és nem mindig, de néha még valami "tárgyi" dolgot. Idén 1x Milka csokit, 1x egy csomag kávét kaptam "pluszban".

Amire te gondolsz, az szerintem a plazmaadás, azért valóban adnak pénzt. Neten keress rá, bármilyen meglepő is, de "plazmaadás" címszóval, és mindent megtalálsz, amit tudnod kell.

2022. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Véradásért nem adnak pénzt, törvényileg tilos, szervkereskedelemnek minősül.

Ekkor kitöltetnek veled egy kérdőívet, ami a betegségek szempontjából a rizikótényezőkre kérdez rá (óvszer nélküli anális közösülés, tetoválások stb.). Ezt követően gyorsan megvizsgálnak, hogy egészséges vagy-e, majd megszúrják az ujjad pár csepp vérért. Ha minden rendben, akkor egy nagyobb alkarvénát megszúrnak egy picit vastagabb tűvel, amin lejön körülbelül 450 ml vér, valamint pár kémcső vér a betegségszűrésekhez. Ez megvan kb 15-20 perc alatt, függ attól mennyit ittál előtte. Ezt követően a véredet bevizsgálják, majd szétválasztják a 3 főbb alkotóelemre.


A plazmaadásért kaphatsz pénzt, ott a sejtes elemeket visszadják a testedbe, csak a vérplazmát nyerik ki.

2022. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És akkor ilyen alapon a plazmaadás miért nem minősül szervkereskedelemnek?
2022. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok: Ahogy írtam, a plazmaadáskor a vér sejtes elemeit visszaadják, csak vérplazmát (víz, ionok, fehérjék, lipidek, cukor) veszik le. Nincs benne egy sejt sem, nem minősül szövetnek, a teljes vérrel ellentétben.
2022. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A plazmaadásért sem adnak pénzt, hanem az ott töltött időért adják hivatalosan, mert ha konkrétan a plazmáért adnák akkor szervkereskedelemnek minősülne.
2022. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!