Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy véradás?

Hogyan zajlik egy véradás?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tart? Kell-e előtte enni sokat, vagy éhgyomorral kell menni? Nem fogok szédülni a vége felé? Tényleg adnak egy pumpát a markomba amit nyomogatni kell? Minden érdekel ezzel kapcsolatban! Köszönöm a válaszokat előre is! :)
2017. nov. 10. 10:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és magas vérnyomással lehet vért adni?
2017. nov. 10. 10:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :) Én már többször voltam. Úgy zajlik, hogy először odamész egy asztalhoz, mindenképpen adnak egy lapot amit ki kell töltened ( nem nagy cucc, egy csomó x-elgetős kérdés van a betegségekről, meg alap adatokat kérdeznek). A tajkártyádat is oda kell adni. Ha először adsz vért, muszáj, hogy eredeti legyen. Aztán odamész egy másik asztalhoz, ahol egy nővér negszúrja az ujjadat (ez kicsit kellemetlen, de nem különösebben fájdalmas). Megnézi a homoglobin szintedet meg a vércsoportodat. Ezután elmész egy Mini orvosi vizsgálatra, ezt változó, hogy mennyire veszik komolyan, én jártam már úgy hogy csak vérnyomás mérés volt meg pár kérdés a betegségekről, de előfordulhat hallgatózás sztetoszkóppal, hasnyomkodás, nem nagy cucc. Utána odamész megint egy másik asztalhoz, ahol a kezedbe adnak egy vértároló zacskót és ha van hely már feküdhetsz is fel az ágyra. :) Szerintem nem nagy ügy, a szúrás alig fáj, amikor meg kiveszik a tűt a végén, azt alig lehet érezni, közben kényelmesen fekszel, én eddig 3X voltam és sosem lettem rosszul. A lényeg, hogy igyál előtte. Én kétszer voltam úgy, hogy magas volt a vérnyomásom a mérésen (szerintem az izgalomtól, mert amúgy nem magas). Mind a kétszer adhattam vért.

Szerintem a véradás, jobb mint a vérvétel. :)

2017. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt kihagytam, hogy pumpát nem adtak nekem mindig, első véradásomnál nem kaptam rögtön csak később, mert túl lassan folyt a vérem, de voltam úgy is, hogy rögtön a kezembe adták, egy nővér mondta nekem, hogy első véradóknál gyakori, hogy lassú az áramlás, szóval szerintem kérj pumpát. Éhgyomorral nem is szabad elmenni, enni kell előtte és igyál is. :) Ne izgulj, nekem az első véradásom is pozitív élmény volt. :)
2017. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a magas vérnyomással?
2017. nov. 10. 11:23
 5/8 A kérdező kommentje:
De közben látom már, írtad, hogy az nem probléma :)
2017. nov. 10. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ahogy leírták, és kb. egy vagy másfél órát fog tartani az egész, bár attól is függ, mikor kerülsz sorra.

A véradásnál úgyis figyelnek rád, ha szédülsz, akkor szóljál. Én eddig olyan helyen adtam vért, ahol dönthető nyugágyon kellett ülni, és ha valaki sápadt, meg tudták dönteni az ágyat, hogy a fejébe menjen a vér. De senkivel nem volt gond eddig.

Szédülés később is előfordulhat, én úgy jártam, hogy a kapott kajajegyet le is akartam vásárolni aznap, csak azzal nem számoltam, hogy 40 fokos meleg és sorbanállás lesz a pénztárnál, és akkor megszédültem. De nem ájultam el, csak le kellett utána ülnöm egy kicsit kint.

2017. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a pumpa az csak egy kis labda, hogy mozogjon a kezed,magas vérnyomásúaknak kifejezetten ajánlott a véradás,én kétszer voltam de kiderült hogy sajnos nem adhatok.minden tisztelet a véradóknak.
2017. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó válaszolónak:

Első válaszoló vagyok, ne szomorkodj, ugyanúgy neked is jár a tisztelet, mert megvolt benned a jó szándék és adtál volna. :)

2017. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!