Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hasi ultrahangra kell beutaló?...

Hasi ultrahangra kell beutaló? Ha nagyon fáj a hasam, akkor odaállíthatok csak úgy, vagy elhajtanak beutalóért?

Figyelt kérdés
Csak azért a kérdés,mert pár hete elköltöztünk,és még nem kértem át a háziorvosomtól a kartonomat,az itteni dokihoz(teljesen kiment a fejemből).
2010. szept. 16. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
gondolom van sürgősségi ellátás, egyéb esetben beutaló kell
2010. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Létezik magánrendelés is ultrahangon is. Két évvel ezelőtt voltam, akkor kétezer forint volt a hasi ultrahang, szóval nem egy kifizethetetlen összeg. Oda csak telefonálni kell, időpontot kérni, és már mehetsz is. Egyébként meg hasfájásnál nem kell mindjárt ultrahang, kezdetnek elég, ha végigtapogatja a házidokid.
2010. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A "nem maszekban" az ultrahang és a röntgen is beutaló-köteles szakellátás, tehát nem te döntöd el, hogy szükség van-e rá. Beutalót kell kérni a családorvostól, vagy belgyógyásztól.
2010. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nehogy oda állits egy orvoshoz hogy te hasi ultrahangot akarsz,mert a dokik nem szeretik ha a beteg okoskodik,és saját magát diagnosztikálja.Majd az orvos megállapitja,hogy szükséges e!Menj el a kerületedhez tartozó egyik háziorvoshoz,kérd meg hozzák át a kartonodat,és ennyi.Én is most költöztem,kerestem egy házidokit,felhivta telefonon a régi dokimat és átkérte a kartonomat.Nem egy nagy dolog.
2010. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!