Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Holnap megyek hasi ultrahangra...

Holnap megyek hasi ultrahangra, az epémet nézik, éhgyomorra kell mennem. Vizet azért lehet inni? Fél tízre van időpontom.

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 21:55
 1/5 anonim válasza:
Nem, semmiképpen! Ha jól tudom, előző nap éjfélig lehet, de aznap biztosan nem.
2011. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hanem kell. Én is voltam hasi ultrahangon, enni nem lehetett aznap, viszont arra felhívták a figyelmem, hogy kb. egy liter vizet meg kell innom előtte.

Előkészület komplex hasi UH vizsgálathoz:


"A vizsgálat előtt 4 órával lehet utoljára étkezni, ezután csak sima vizet, vagy mentes ásványvizet lehet inni, rágót, cukrot, kávét, üdítőt stb. fogyasztani tilos!

•a vizsgálat telt húgyhólyagot igényel, vagyis a vizsgálat előtt másfél-két órával bő fél liter (vagy több) vizet kell meginni, ezután már wc-re menni sem szabad!"

2011. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Végül nem ittam, de így volt jó, mert tényleg nem szabadott volna. Viszont sajnos újra kell mennem, mert az epém úgy nézett ki, mintha ettem és ittam volna :(
2011. márc. 3. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ez érdekes, mivel nekem direkt felhívták a figyelmem, hogy igyak előtte, és a szakirodalom is így írja. Nem igazán értem.
2011. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is érdekes. Anyósom az teljesen kiakadt erre. Sőt, most azt találta ki a doktornőm, hogy a következő ultrahangra úgy menjek, hogy már elöző nap déltől ne egyek és este 6 után már ne is igyak.
2011. márc. 4. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!