Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magánorvos aki felírja a...

A magánorvos aki felírja a ritalinomat, minden alkalommal elkér 2 ezret. Kérdés?

Figyelt kérdés

Ő vizsgált még meg, és derült ki hogy adhd-s vagyok... nos szedek rá ritalint, és minden hónapban kiváltom. Viszont gondolom visszakap pénzt magából a gyógyszerből is, így elég gáz hogy magáért a receptért is kér.

Megtudom őt valahogyan kerülni?


2022. ápr. 23. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapna vissza a gyógyszer árából? Nem kap vissza szart se. A 2000 forint a gyógyszerfelírás költsége, mivel az idejét veszed igénybe azzal, hogy nála íratod a gyógyszert.
2022. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elárulok valamit: A magánorvos attól magán, hogy fizetős. Menj állami ellátásba ingyen. Te hány éves vagy?
2022. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Okostojás ez a magánorvos lényege, a receptfelírásért is fizetsz, jelen esetben 2 ezret. Mi a kérdés?
2022. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Akkor még elég olcsó az orvosod. H anem akarsz fizetni, ne menj magánorvoshoz.

A felírt gyügyszerek után pedig semmit nem kapnak.

2022. ápr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Magán fül-orr-gégészhez járok. A gyógyuláshoz szükségem van egy orrspray-re. Először a magán orvos írta fel, de utána megkérdeztem a háziorvost, hogy ő nem-e írhatja meg. Felírta, már többször is. Így olcsóbb, mert van rá TB támogatás is. Mondjuk a magán orvos, akkor sem kért pénzt a felírásért, amikor megyek kontrollra, akkor mindig megkérdezi, hogy írjon-e fel, mondom, hogy köszönöm, de nem kell, mert írt fel a háziorvos, erre mindig azt mondja, hogy jó, rendben.
2022. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, és nem kell szapulni, csak rákérdeztem
2022. ápr. 23. 17:45
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Jajj, ne! AMikor piálni, cigizni kell, vagy bármi mást, akkor már olyan felnőtt egy 18 éves is, de azt meg nem tudod, hogy a magánorvos attól magán, hogy fizetsz neki?
2022. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom mit jelent az hogy magánorvos:D
2022. ápr. 23. 18:00
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
Nyilván teljesen rendben van, hogy 2 percért 2 ezret kér, vagyis 60 ezer az óradíja, a havi bére meg ilyen kemény melóért 10 millió...
2022. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ha ingyen írogatna receptet, akkor az egész napja azzal menne el, hogy 5 percenként ingyen írná a receptet. Gondolom meg tudod érteni, hogy a magánrendelés nem erre való. A munkát akkor is meg kell fizetni, ha az csak 5 perc.

Ha nem tetszik, akkor el lehet menni az állami egészségügybe és felíratni ott. Vagy esetleg kérni egy szakorvosi javaslatot és felíratni a háziorvossal.

Semelyik magándoki nem szeretetszolgálat, a recepításnak mindenhol megvan a maga ára.

2022. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!