Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyar állampolgár kaphat...

Magyar állampolgár kaphat eutanáziát Hollandiában?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta(általános iskola 4.osztály) jártam pszichológushoz,később pedig pszichiáterhez kezdtem el járni,tettem,amit mondtak mit csináljak,hogy jobb legyen,később pedig gyógyszereket kezdtem el szedni,szóval vannak papírok.Hogy tudnám angol nyelvűre fordítva megszerezni a papírokat?Egyáltalán elvégeznek eutanáziát,azokon akik nem Hollandiában élnek?


Csak a kérdésre válaszoljatok pls



2022. ápr. 25. 09:56
 1/9 anonim válasza:
21%
Ne akarj meghalni, legyél inkább alkoholista, meg menekülj a videojátékok világába a valóság elől, meg tarts macskákat, mint én. Én is csak ezek miatt nem akarok meghalni. Amúgy nem hiszem, hogy kapnál eutanáziát, de, ha megakarsz halni, ahhoz nem kell külföldre menni.
2022. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez alapján sehol sem.

Ahol esetleg engedélyezett is, ott is csak gyógyíthatatlan halálos betegség miatt lehet kérvényezni.

2022. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Eutanáziát csak az kaphat, aki gyógyíthatatlan beteg és cselekvésének teljes tudatában van, nem áll fenn a gondolkodást beszűkítő tényező (például pszichiátriai betegség!!).

Pszichiátria betegségekkel lehet együtt élni, de ez csak akkor fog megtörténni, ha te is akarod. A gyógyszerek és terápiák akkor fognak működni, ha te is beleteszed a részed. Ez nem olyan, egy vérnyomáscsökkentő, hogy bekapod reggel a bogyót és máris rendben van minden.

2022. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
NEM
2022. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Pszichiátria betegségekkel lehet együtt élni, de ez csak akkor fog megtörténni, ha te is akarod. A gyógyszerek és terápiák akkor fognak működni, ha te is beleteszed a részed."


"tettem,amit mondtak mit csináljak,hogy jobb legyen"


Írtam,hogy beletettem a részem,mégsem javul semmi,de mind1


Akkor ezek szerint nem kaphatok fájdalommentes halált,talán a leugrásnál maradok akkor


köszönöm a válaszokat

2022. ápr. 25. 10:34
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Minden európai állampolgár jogosult eutanáziát kérni Hollandiában, Belgiumban és Svájcban, pszichés okok miatt is.


Viszont oda kell menned, ott kell élned, egy csomó vizsgálat és beszélgetés előzi meg a bizottság döntését. Albérlet, kaja, ezeket neked kell fizetni.

2022. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Babarczy Eszter az Eszter lánca c. dokumentumfilmben (2017) beszél erről egyébként. (Ő már ott tartott, hogy megy külföldre eutanáziára pszichés-pszichiátriai betegségek miatt, csak egyrészt a fenti pénzügyi terhek miatt nem igazán jött szóba, másrészt a kapott egy olyan új gyógyszert, amit még nem próbáltak és jobban lett.)
2022. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
34%
A pszichiátriai betegségek még rosszabbak, mint a rák. Én pl. rendszeresen hallucinálok, téveszmém is van néha és kényszer gondolataim vannak. Ezekkel k.u.r.v.a sz@r együtt élni. Én is sokáig terveztem öngyilkosságot, de mostanra már rájöttem, hogy fölösleges kinyírni magam, hiszen egyszer úgy is meghalok, mint mindenki más is, mert aki megszületik az meg is hal egyszer. Szóval én nem siettetem a halált, inkább próbálom a macskáimmal, meg alkoholt fogyasztva napi szinten, videojátékokba menekülve jól érezni magam. Amúgy kérdező, ha megakarsz halni idő előtt, akkor ne félj a fájdalomtól, mert fájdalommentes módja nincsen az öngyilkosságnak. Ha leugrasz egy 10 emeletes tetejéről, vagy vonat elé ugrasz, vagy agyon lövöd magad egy budapesti lőtéren, az is fájdalommal jár, viszont fájdalom nélkül nincs halál. A gyógyszer túladagolás talán fájdalommentes megoldásnak tűnik, de az általában nem okoz halált, csak kimossák a gyomrodat és mehetsz pszichiátriára.
2022. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%
Nincs kedved beszélgetni velem? Hátha én tudok olyat mondani, amit a pszichológusaid nem.
2022. ápr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!