Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Antidepresszáns gyógyszer...

Antidepresszáns gyógyszer szedése mellett lehet vért adni? Ajakherpesszel mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

[link]


"Ki lehet véradó?


Véradásra jelentkezhet minden 18 és 65 év közötti, legalább 50 kg testsúlyú egészséges felnőtt."



Tehát te nem lehetsz.

2022. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ez nem hinném hogy egyértelműen megválaszolná a kérdésemet
2022. ápr. 25. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Jó, hát akkor állítsd fel a saját szabályaidat.. AMúgy köszi a lenullázást - az egyetlen hivatalos és mértékadó információra.


Viszontkérdés: te, műtét esetén, elfogadnál olyan vért, ami antidepit szedő, herpeszfertőzéses személytől származik????

2022. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3: Nem én döntöm el, hanem az orvos, mert nem olyan fekete-fehér ez

Bizonyos gyógyszerek szedése mellett lehet vért/plazmát adni

Egyébként én még nem szedek antidepresszánst, de szerintem nagy eséllyel fogok, viszont nagyon szeretnék vért adni

Az ajakherpesz elmúlta után 2 héttel elvileg lehet adni, de nem vagyok biztos a részletekben, ezért írtam ki a kérdést

(A herpeszvírust egyébként az emberek 98%-a hordozza)

2022. ápr. 25. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Az antidepivel nincs tapasztalatom, de a férjem herpeszes és rendszeres véradó. Amikor kijön a herpesz, akkor természetesen nem megy.
2022. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy az ajakherpesz


1) nem tűnik el teljesen a szervezetből, SOHA. Szóval bármikor fertőzhet


2) Annyira elterjedt ez a vírus, kb mint a barányhimlőt okozó vírus (melyre úgyszint igaz az 1. állítás. Sőt, hova-tovább a barányhimlő kórokozója is a herpeszvirusok családjába tartozik ), szóval várhatóan amúgy is herpeszgazda az is, aki kapja.


Verdikt: szerintem a Simlex herpesz nem akadály. Az antidepresszanssal már leHET gond. Nem is elsősorban azért mert valaki kap +10%-nyi gyógyszeres vért (400ml körül vesznek a donortol, és egy embernek kb 4-5 liter vére van), hanem mert lehetetlenség lenne nyilvántartani hogy melyik vérben milyen gyógyszerek vannak, így könnyen előfordulhat, hogy KÖLCSÖNHATÁSBA lép más gyógyszerrel, amit az akceptor fog kapni az ellátása során .


Ez utóbbi rész csak a józan paraszti eszembe támaszkodva született. Nem értek hozzá, és tapasztalatom sincs.


Viszont ha adhatok egy tanácsot, semmiképpen ne hallgassatok el hogy milyen gyógyszereket szedtek. Ne feledjétek: segíteni mentek oda, nem pedig ártani!


Ezúttal emelem kalapom minden önkéntes véradó előtt! 🥳


Osszességében

2022. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!