Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lézerrel távolítottak el egy...

Lézerrel távolítottak el egy anyajegyemet, nem küldték szövettanra. Lehet bajom?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam, hogy lézerrel nem szabad anyajegyet eltávolítani és, hogy volt aki bele is halt. Nekem legalább fél éve történt a beavatkozás. Nem észleltem problémát, de lehet valami baj? Nem volt nagy anyajegy, talán fél cm.

2022. ápr. 29. 06:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az eltávolítás módja nem lényeges. De mi az, hogy nem küldték el szövettanra?
2022. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc kérdésem: "Lehet valami bajom? "


Nyilván lehet. Olyan nincs, hogy nem lehet semmi baj. Elüthet az autó, kaphatsz tüdőembóliát, meghúzódhat a bokád.


Nem küldték szövettanra. Nézd, az hogy egy szövetdarabot szövettanra küldenek vagy nem, az semmiben nem befolyásolja azt, hogy neked lesz-e bőrrákod vagy nem lesz. Honnan is tudná a bent maradt szövet, hogy a többieket utána megnézték-e?


Ha valami biztos nem rák, akkor lehet lézerrel eltávolítani. A lézer akkor gond, ha rákos a szövet, mert akkor nem lehet pontosan tudni, hogy a szélében van-e még daganat (épben lett-e eltávolítva) mert a kivett darab széle roncsolódik a lézer miatt. Ha nem küldik szövettanra, akkor teljesen mindegy hogy lézer volt, vagy szike.

2022. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Lézeres műtét előtt a szakma szabályai szerint mindig meg kell bizonyosodni arról, hogy az adott elváltozás jóindulatú. Ez egy kis területről vett biopsziával lehetséges. Az esetek 90%-ban azért szabad szemmel is és speciális nagyítóval is látszik, ha rosszindulatú egy elváltozás. Ne aggódj, valószínűleg jóindulatú anyajegyet távokítottak el, de legközelebb, ha eltávolítás szükséges, akkor ragaszkodj a szövettani vizsgálathoz a lézeres eltávolítás előtt.
2022. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gublug ***** válasza:
Kb. 20 éves voltam mikor elmentem egy orvoshoz, magánban. A váróban kivártam a sorom, majd bementem. Akkor láttuk egymást először. Megmutattam, hogy a jobb lengőbordámnál van egy anyajegy és le akarom vetetni. Levette lézerrel. Sosem volt gondom belőle.
2022. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!