Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki távolította már el lézerrel...

Ki távolította már el lézerrel az anyajegyét?

Figyelt kérdés
Esetleg képet, pénteken megyek leszedetni az államról két kisebb bors szem nagyságú anyajegyet illetve a fülemtől 3centire egy rendes bors szem nagyságú. Szerintem relatív szép enyhén barnás egyenletes rendes bőröm van (ha számít).Mennyi ideig látszik intenzíven az égetés nyoma? És utána mennyire szokott tűrhetőnek kinézni?

2015. febr. 24. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom már mindegy, de nem szabad lézereztetni. Mindig vágással kell eltávolítani, mert akkor ez egészet eltávolítják és szövettani vizsgálatra is viszik. Én nem is mernék égettetni ilyen dolgokat, mikor tudjuk a bőrrák milyen veszélyes. Komolyan, van még aki ennek nem néz utána és bedől a lézerezésnek?


[link]


Itt meg még többet róla meg kép is van:


[link]

2015. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem nem melanomám van. Voltam szövettanon és ott minden pozitív lett
2015. febr. 27. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:

De milyen szövettanon voltál? Azt viszik szövettanra, amit biztonsági széllel távolítanak el, az EGÉSZET. Nem tudhatod, hogy melanoma-e, amíg azt konkrétan meg nem nézték. Meg nem tudhatod, hogy melanoma lesz-e belőle, a durva fizikai behatás miatt, ami a lézerezés. Ha meg másikat néztek szövettanon az se jelent semmi, mert nem az egész tested egy melanoma, hanem egy anyajegyből indul, amelyik bármelyik lehet, és ha a hátadon van egy melanoma, akkor hiába néznek szövettant a lábadon lévő anyajegyből.


De hát egészségedre.

2015. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!