Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB tartozásom van amit a mai...

TB tartozásom van amit a mai nap elutalok a TB-nek. Mikor kapcsolnak vissza a rendszerre?

Figyelt kérdés

Amúgy is ma utaltam volna

de persze Murphy törvénye,hogy olyan beteg lettem 2 napja mint lehet még soha, és egyre csak rosszabbul vagyok, a házi orvosom pedig így nem lát el. Az utalás után mennyi idő mire a TB számom újra élni fog? Járt már valaki így? Vagy ismer valaki magán háziorvost akihez fordulhatnék, hogy legalább ellásson?



2022. máj. 4. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy a háziorvosod így nem lát el.
2022. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
El fog látni a háziorvos, és a NEAK majd aktiválja a TB-det. Ha utólagosan magyarázkodni kell (nem a háziorvosnak, hanem a NEAK-nak), majd viszed az utalásról a bizonylatot. (De a dokinak is bemutathatod)
2022. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint évek óta nem fizettél? VAgy mennyi tartozásod volt?


Ha csak pár hónap, akkor tutira nem kapcsoltak volna le....

2022. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Már más szabály van tavalytól érvényben, arról tud az aki nem hiszi el amit írok? Olyan törvény van már, hogy nem lehet több 50400 forintnál a tartozás mert pirosba teszik a tb számot. Igen, ezt én csesztem el, orvosolni is akarom a hibám,utalom is amint megjön a pénz amit várok. A dokim a rendes gyógyszereimet sem írta fel előző hó elején,pedig a vérnyomás gyógyszer életmentő gyógyszer... amúgy is ma akartam befizetni, csak egy hónapig nem volt tb-m és persze most kapott el valami durva vírus ami egyre rosszabb lesz. Pusztán csak arra voltam kivàncsi, hogy befizetés után mennyi idő mire visszakapcsolnak. De inkább felhivom az orvosom és kikönyörgök ellàtást, azzal lehet többre megyek..
2022. máj. 4. 11:17
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Ha csak egy hónapig nem volt TB-d, akkor még passzív jogon biztosított lennél! 45 napig!

Itt valami nem stimmel...

2022. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Tessék!

[link]



"Mi az a jogviszony rendezési eljárás? Hol kell indítani, mi kell hozzá, mit eredményez?


Amennyiben Ön a jogviszony adataiban eltérést észlel (orvosnál végzett jogviszony ellenőrzés vagy Ügyfél kapus lekérdezés esetén) úgy a rendelkezésére álló valamennyi releváns dokumentummal pl.: munkaszerződés, fizetési kimutatás és a személyazonosságát igazoló hivatalos okmányaival együtt keresse fel jogviszony rendezés céljából a lakóhelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári feladatkörben eljáró megyei kormányhivatalt.


A jogviszonyrendezés hatósági eljárás. Az ügyintézési határidő - jogszabályi rendelkezés alapján – legfeljebb 60 nap. Ezen időszak alatt, amennyiben Ön valószínűsíti a jogviszony fennállását, úgy az ún. okirati eljárás időtartama alatt Ön jogosultként fog szerepelni a biztosítotti nyilvántartásban (Zöld lámpa) és valamennyi természetbeni ellátást térítésmentesen vehet igénybe. "

2022. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Plusz: - ugyanezen a linken - itt is szerepel, hogy HAT HAVI tartozás után van ejnybejnye....


"Elmaradt járuléktartozásomat meddig egyenlíthetem ki anélkül, hogy a TAJ számom érvénytelenítésre kerüljön?


A járulékrendezést, amennyiben a természetbeni egészségügyi ellátást térítésmentesen kívánja igénybe venni, csak és kizárólag az ellátás igénybe vétele előtt tudja rendezni, és ennek a befizetésnek meg is kell érkeznie a NAV-hoz.


Az érvénytelenítés ideje alatt igénybe vett egészségügyi szolgáltatások díját meg kell fizetni.


Amennyiben a járuléktartozás meghaladta a hat havi összeget és erről a jelzést a NAV megküldi a NEAK felé, akkor legközelebb már csak akkor vehet újra – zöld lámpa – mellett térítésmentesen ellátást, ha a befizetés tényét a NAV szintén adatszolgáltatás formájában megküldte a NEAK-nak. A jogszabály értelmében az újraérvényesítés a NAV adatszolgáltatásának NEAK-hoz történő beérkezését követő napon történik meg."

2022. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Aki azt irta, hogy itt valami nem stimmel attól szeretném megkérdezni, hogy szerinte hazudok? Nem értem... mi ertelme lenne????!!!!!! Egy hónapja jött az ertesítés, hogy nem érvényes a taj számom, a dokim már a gyógyszereimet sem irta fel! Tisztába vagyok vele, hogy én csesztem el azzal, hogy több honapig nem fizettem, de nem jókedvemben nem fizettem be!!!!
2022. máj. 4. 11:34
 9/18 anonim ***** válasza:

8: akkor írd le egyértelműen.

Nem mindegy, hogy egy hónapja jött az értesítés (amit most írsz), vagy amit az előzőekben írtál, hogy csak egy hónap elmaradásod volt....


Konkrétan ezt írtad a #4-ben: "csak egy hónapig nem volt tb-m"

2022. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez egy útvesztő, hónapokig de akár évekig is tarthat egyenesbe terelni.
2022. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!