Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincsen tb-m csak tartozaso...

Ha nincsen tb-m csak tartozasom, akkor is megmutenek lágyéksérvel állami kórházban ingyen?

Figyelt kérdés

2019. júl. 4. 05:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de készülj fel, hogy max. 5 évre visszamenőleg be fogják hajtani az elmaradt egészségügyi hozzájárulást.
2019. júl. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Hogy érted azt, hogy nincs TB-d csak tartozásod?

Ha TB rendszerbe nem vagy bejelentve, akkor mindenért fizetni kell.

2019. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tb tartozás adóhátralék, semmiben nem befolyásolja az ellátásod


(Max a doki bunkó veled, ezt pár hónapja megtapasztaltam, mivel a könyvelő elbaszta a bejelentésem)

2019. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2es! Be vagyok jelentve most is! Csak volt időszak amikor nem voltam!

Az alatt felgyulemlett némi tartozás az évek alatt hogy feketén dolgoztam.

Viszont kórházba nem voktam, sem orvosnál dehat drága magyar egészségügy akkor is vonja!

Igy most hiába vagyok bejelentve ha az előző tartozasom aktív!

Van szép csillogos tb kártyám is, de kb kitorolhetem vele a seggem!

Piros a tajom és azt tudom ha kizarodik a sérv akkor életmentő műtét és megcsinaljak, de igy még nem vagy igen?

2019. júl. 5. 05:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó, így értem, de attól, hogy nem fizeted valami miatt, a TB rendszerben bent vagy ugyanúgy, de adóhátralékod keletkezik. Nem az egészségügy intézi, hanem a NAV és azt köteles vagy fizetni, akár mész dokihoz akár nem, szolidaritási alapon működik, cserébe akármikor akármilyen bajod lesz, ingyen ellátnak.

Nem vagyok biztos benne, hogy műtétet így csinálnak, de ha elmész a dokihoz, ez úgyis kiderül.Mondjuk szerintem is el kell lássanak.

2019. júl. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!