Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gynecomastia műtét után egy...

Gynecomastia műtét után egy héttel másfél centi hosszan felszakadt a varrat. Most mit tegyek? 22F

Figyelt kérdés

Most reggel vettem észre, hogy átvérzett a kötés. Vagyis ilyen gennyes vér. Levettem a tapaszt, látom hogy másfél centi hosszan fel van szakadva....


Mit tegyek? Bemenjek a sebészetre, újra varrják, vagy csak ragasszam le egy tiszta tapasszal és majd összeforr a seb?


2010. szept. 17. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek szerint már kiszedték a varratot.Ritkán elő szokott fordulni,hogy a sebvonalban vérzik egy kicsit a műtét után,és ez nem engedi összetapadni a sebszéleket.Varratszedés után ez az átlátszó rózsaszínes-sárgás lé (savó) utat tör magának és szétnyílik a seb.Ne ijedj meg,ha nem vörös,duzzadt,lüktető a seb,és nincs lázad,valamit a váladék nem sűrű zöldes,akkor nem genny van benne.

Leragaszthatod,és begyógyul,de nagyobb heg marad utána,vagy bemehetsz,de nem biztos,hogy újra összeöltik,lehet hogy csak kimossák és és ők is csak leragasztják.Ezt orvosa válogatja.

2010. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Schopenhauer válasza:
Én is hasonlóan jártam most, híg savó folyt, bár nekem még bent a varrat. Felhívtam a dokim, azt mondta semmi baj, kérdezte a lázam, mondtam nincs. Azt mondta fertőtlenítsem, kössem újra, és menjen rá a szórító kompressziós kötő. Annyi h azért elég para, h folyik belőle nem kicsi mennyiség. Legalábbis törlés szempontjából nem kicsi, mennyiségileg lehet nem eget rengető. Mennyi idő míg eláll ez a folyás? Egy éjszaka?
2013. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!