Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után felszakadt a varrat, azóta nagy lyuk van a helyén. Meddig normális ez?

Figyelt kérdés
Azt mondták nem kell összevarrni, de rettenetesen zavaró, belemegy az ételmaradék, bármennyire is vigyázok. 3 hete volt a műtét. Azt mondták hogy össze fog húzódni, de nem nagyon történik semmi, legalábbis nekem úgy tűnik nem lett sokkal kisebb... Mással is történt ilyen? Mennyi idő mire teljesen eltűnik ez az ocsmány lyuk? Mivel tudnám elősegíteni az összehúzódási folyamatot?
2010. dec. 14. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hét alatt már össze kellett volna húzódnia a sebednek. Nem fáj a foghúzás helye? Nem öblögetted ki véletlenül a véralvadékot a sebhelyről?
2010. dec. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már teljesen be kellett volna záródnia a sebnek. Menj el egy szájsebészhez és kérd ki a véleményét. Lehet rajta segíteni, de ehhez látni kell, hogy mi történt pontosan.
2010. dec. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már 3x visszamentem... Először azt mondták hogy az öblögetés volt a baj, akkor megkaparták a sebfeneket, és nem öblögettem, mégse történt semmi. Utoljára egy hete voltam, akkor azt mondták hogy semmi baja, szépen gyógyul, és hogy egyébként is, a gyógyulási idő foghúzásnál 6 hét (???). Már én érzem hülyén magam hogy folyton visszarohangálok, és mindig azt mondják semmi baj...De ha tényleg gázos szerintetek is, akkor visszamegyek...megint...:@
2010. dec. 14. 10:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy fájni nem fáj, inkább érzékeny, és nem is igazán a seb, hanem a hátsó fogam, ami mellette van. Ez is gyanús nekem...Más fórumokon írtak ilyen esetekről többen is, de azt kihagyták hogy mennyi idő volt a gyógyulási folyamat.
2010. dec. 14. 10:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. Ma már a múlté. De nem akarlak elkeseríteni, de nagyon hosszú folyamat volt nekem. Először mint seb az begyógyult pár hét alatt, de a lyuk, mint olyan az ott tátongott, nem akarok hülyeséget mondani, de legalább 2-3 évig, vagy még több is volt. Belement minden kaja, folyton arra kellett figyelnem. Aztán egy idő után meg is szoktam. Eközben szép lassan észrevétlenül kezdett összehúzódni. Később már csak a kemény, hosszúkás dolgok szorultak be (pl. mogyoró darabka), volt, hogy csipesszel kellett kibányásznom. De mára már végleg bezáródott. Azóta a felső bölcseségfogamat is kivették és az pik-pak 2 hét alatt begyógyult, el is tűnt a luk villámgyorsan. Szerintem mindenkinek más tempóban történik ez, ne izgulj, légy türelmes. Látod még saját példám is különböző. 40/n
2010. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jesszusom 2-3 ÉV? Hát ez tényleg súlyos... Amúgy bal alsó bölcsességfogról van szó, csontot is kellett fúrni. Előtte elég csúnya gyulladás volt rajta, ráment a csonthártyára is, mivel nem írtak fel időben antibiotikumot (előtte is-utána is szednem kellett). Tehát elég link brigádról van szó... Attól féltem, hátha ezzel van összefüggésben a dolog.

Az a gondd hogy nem érek rá hetente odaugrálni, mivel csak délelőtt van rendelés... Szerintem várok még, ha nem történik semmi, január elején visszamegyek.

Köszönöm a válaszotokat!

2010. dec. 14. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is 2 héttel vagyok a műtét után, és még nagy a lyuk. 1 hét alatt szerencsés, akinek összehúzódik, de ez valóban nagyon hosszú folyamat!

persze attól is függ ám, hogy csak húzás, vagy műtét volt! ha műtét, akkor is lehetett egyszerűbb, bonyolultabb, hiszen minden fog, illetve minden szervezet más.


ez bizony türelemjáték!

2015. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy eltelt jó pár év amióta írtál, de szeretném megkérdezni, hogy mi lett a lyukkal? Mennyi időbe telt, amíg beforrt? Egyébként én nem is értem, hogy miért nem lehet összevarrni azt a fránya lyukat? Miért kell megvárni, hogy összeforrjon? Természetesen úgy, hogy az ember úgy éli le a fél életét, hogy a kaja csimbókok kipiszkálásával szenved az ember. Így jártam én is, 3 hónapos szenvedés után végre kimondhatom, hogy meggyógyult az állcsontom is, bölcsességfog húzása után, viszont a lyuk még mindig ott van. Nem hiszem el :/
2017. nov. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem azóta teljesen benőtt (előtted válaszoltam épp). Sőt, az így be is nőtte a 7-es fogamat, amit majd tömni kell, és lézerrel fogják eltávolítani az íny egy részét. nem mondom, a 7-es fog mögé azért bemegy az ételmaradék, mindig különösen kell figyeljek rá. De a másik oldalon meg teljesen normálisan benőtt a lyuk, nem okoz ilyen gondot.


Kitartás! :)

2017. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Sziasztok, tudom mar jo regi a poszt de nekem most huztak a jobb also bolcsesseg fogamat es iszonyat nagy oldal lyuk van a szam hatso feleben melyen benyuloan, sajnos tisztitani is alig tudom mert a nyilas a lukhoz nagyon poici, viszont a lyuk a nyilas utan szeles mely nagy ter es mindig belemegy nagyon sok etel. Egy hete huztak a varratot most szedtek ki. Probalok a masik oldalon enni de ott meg mar sebes az inyem a sok egyoldali ragastol. Az orvos mondta hogy oblogethetek de ahogy latom a kommenteket az nem tesz jót talan, de igazából oblogetessel nem is mosodik ki sajnos mert annyira melyen hatul van hogy a pofahusom lezarja a lyukat obliteskor.

Nemtudom hogyan segithetnem a gyógyulást.

2021. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!