Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Endoszkópos orrpolip eltávolít...

Endoszkópos orrpolip eltávolítással kapcsolatban mire számítsak?

Figyelt kérdés
Hány napig leszek kórházban? Mire készüljek fel? Milyen teendőim lesznek? Általában hány napra írnak ki munkából?

2022. máj. 7. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én endoszkópos arcüreg-műtéten voltam (orrsövényt is megigazították), a műtét után 48 óráig voltam kórházban, az orrban tamponok voltak, a parittyakötést pedig cserélgetni kellett időnként.

Nem tudom hány napra írnak ki munkából, már nem emlékszem, a műtét után pár napig én belázasodtam (de mindenkinek másképp reagál a szervezete), valamint esetedben arcüreg-érintettség például nem lesz.

2022. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha minden jol megy akkor max 1-2 napot leszel bent.
2022. máj. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nem ez a kérdés de a helyedben nem műtetném ki..

Anyumnak elb@szták a műtétet és megvakult a fél szemére..


Meg ha kivágják nagy eséllyel újra ki fog újulni.

2022. máj. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as: ez mikor volt hozzávetőleg és melyik városban, ha szabad kérdeznem?
2022. máj. 10. 16:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából ma reggel bementem a kórházba felvételre. Elolvastam a kockázatokat, kicsit parázok, mert nem teljesen veszélytelen, bár súlyos következményei ritkán vannak a tájékoztató szerint. Tisztában vagyok vele, hogy kiújulhat, de a műtét elmaradásának is vannak kockázatai és már most kicsit nehezített a légzésem...


Akit érdekel, ma nem volt kötelező befeküdnöm, elég ha holnap korán reggel megjelenek. Azt mondták, hogy a műtét után 1-2 éjszakát kell majd bent töltenem a kórházban és további kb. 1 hétre kiírnak ("táppénz").

Csak egyetlen vizsgálat volt: vérnyomás mérés. Ezen kívül kikérdeztek a korábbi betegségekről, felmenők betegségeiről, életvitel, stb és meg kellett adnom egy hozzátartozót akit baj esetén értesíteni tudnak.

2022. máj. 10. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:

#3as vagyok 2019 februarban volt budapesten műtötték és az nem elég hogy elb@szták neki de még ki is újult..


Azóta anyum már kigyógyult (mármint az orrpolipból) és semmi baja azon kivül hogy az egyik szeme már nem képes a látásra...


Az orvosok lóf@szt se csináltak ezért anyum utána nézett pár dolognak és csak az étrendén kellett változtatni ahhoz hogy eltűnjön a polip és így is lett.. már kap levegőt semmi baj az orrával.


Ha ezt előbb tudja nem szedi azt a sok szteroidot meg nem megy el műtétre amit persze saját felelősségre csinálnak ha bármi van tőlük akár meg is dögölhetsz az a te hibád/felelősséged mert alá írtad azt a kib@szott papírt..



Ez egy jó példa ami tükrözi a magyar egészségügyet.

2022. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként végül bementél? Mert akkor gondolom most fekszel a műtő asztalon. (így kora délután szoktak műteni általában)


Remélem jól sikerül a műtét és nem lesz semmi probléma..


Jobbulást nkd!


#6os voltam

2022. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bementem. Egész jól sikerült, leszámítva, hogy félbe kellett hagynia a dokinak, mert túlságosan sokszor mondtam, hogy fáj + szokatlanul erősen véreztem, ami miatt nem látta elég biztonságosnak. Legközelebb altatásban végzik. Úgy legalább én nem zavarom az állandó "nyafogásommal".
2022. máj. 12. 23:53
 9/11 A kérdező kommentje:
"utána nézett pár dolognak és csak az étrendén kellett változtatni ahhoz hogy eltűnjön a polip és így is lett." Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen étrendet követ?
2022. máj. 12. 23:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Na örülök hogy jól sikerült.

Remélhetőleg nem lesz legközelebb..


Az étrendet nemtom pontosan majd megkérdezem tőle reggel és leírom privátba.

2022. máj. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!